Materiał Partnera
Prowadzenie pełnej księgowości przez biuro rachunkowe Wiebro

Prowadzenie pełnej księgowości przez biuro rachunkowe Wiebro

Każda firma zobligowana jest do prowadzenia dokładnej ewidencji operacji gospodarczych. Jednak nie zawsze rodzaj księgowości jest taki sam. Wszystko zależy między innymi od formy prawnej czy też rocznego przychodu działalności. Większość przedsiębiorców stara się wybierać księgowość uproszczoną, ale w pewnych sytuacjach księgowość pełna staje się obowiązkowa. Kiedy jest to konieczne? Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego Wiebro?

Na czym polega pełna księgowość?

Prowadzenie księgowości uproszczonej, takiej jak np. Księga Przychodów i Rozchodów, obejmuje jedynie indeksowanie przychodów i rozchodów, które są niezbędne do rozliczeń podatkowych. Tymczasem księgowość pełna to jak sama nazwa sugeruje ewidencja szczegółowa, zawierająca wszelkie operacje gospodarcze firmy. Ze względu na to, jest to księgowość wyjątkowo rozbudowana, a jej prowadzenie skomplikowane i czasochłonne. Chociaż pozwala efektywnie kontrolować sytuację finansową firmy, zazwyczaj niezbędna jest pomoc wykwalifikowanej kadry. Właśnie taką pomoc oferuje biuro rachunkowe Wiebro z Łodzi.

Kto ma obowiązek prowadzić pełną księgowość?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, nie wszyscy przedsiębiorcy muszą prowadzić księgowość pełną. Ta kwestia regulowana jest przepisami prawnymi. Mówiąc najogólniej, pełna księgowość kierowana jest do dużych firm, których transakcje dotyczą bardzo wysokich kwot. Takie rozwiązanie ma zapobiec ewentualnym oszustwom finansowym. Dlatego do prowadzenia tego typu księgowości są zobowiązane: osoby fizyczne (prowadzące działalność gospodarczą), spółki cywilne i jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, których wartość przychodów za poprzedni rok była równa lub większa równowartości kwoty 2.000.000 euro.

Korzyści z usług biura rachunkowego

Jak nie trudno się domyślić księgowość pełna w porównaniu z tą uproszczona to znacznie więcej obowiązków. Większość przedsiębiorców nie tylko nie ma czasu, aby zajmować się tym samodzielnie, ale też nie posiadają odpowiedniej wiedzy czy umiejętności jak robić to poprawnie. Z kolei nieprawidłowości w księgowości mogą mieć poważne konsekwencje. I dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, a więc biura rachunkowego Wiebro. Księgowa w ramach usług prowadzenia pełnej księgowości zajmie się wszelkimi formalnościami. Co to oznacza w praktyce? Otóż przygotuje kompleksowe i skrupulatne księgi rachunkowe, a w ramach nich:

  • dzienniki,
  • księgi główne,
  • księgi pomocnicze,
  • zestawienia obrotów i sald,
  • wykazy składników aktywów i pasywów (inwentarz).

Oprócz tego biuro rachunkowe Wiebro sporządzi wszelkie niezbędne raporty oraz sprawozdania takie jak, chociażby bilans czy rachunek zysków i strat.

Opracowanie:
Łódź, Wróblewskiego 61 lok. 9
tel. 608 111 908
Kategorie
Warto przeczytać
Rezerwacja kursu w kantorze - na czym to polega?
Kiedy planujemy zakup obcej waluty, chcielibyśmy go zrobić po jak najkorzystniejszym kursie. Dotyczy to zarówno osób, które planują wakacje, jak i tych, które co miesiąc muszą spłacać swój kredyt we Frankach. Zwłaszcza,...
Zalety korzystania z biur rachunkowych dla osób z jednoosobową działalnością
Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Praca na własny rachunek ma wiele plusów, jest jednak zadaniem bardzo odpowiedzialnym – zadaniem dodatkowo utrudnionym przez fakt,...
Zmiany w prowadzeniu dokumentacji i wynagrodzeniu
Od początku 2019 roku zostaje wprowadzonych kilka zmian, które interesują zarówno pracodawców, jak i pracowników. Aktualne zmiany dotyczą prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Zmienia się również...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe