Materiał Partnera
Serwis plandek samochodowych w ofercie firmy TECH-PLAN

Serwis plandek samochodowych w ofercie firmy TECH-PLAN

Plandeki cenione są w transporcie przy przewozie ładunków, które nie wymagają szczególnej izolacji termicznej. Mogą one stanowić zatem osłony burtowe naczep i przyczep, a także pełne ich kurtyny. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne oraz znacznie tańsze od zabudów blaszanych lub tych wykonanych z płyt warstwowych. Użytkownicy naczep z plandekami muszą jednak pamiętać o ich okresowym serwisie. Na czym on polega? O tym opowiadają fachowcy z firmy TECH-PLAN, która specjalizuje się między innymi w produkcji, montażu i w naprawach plandek samochodowych.

Konserwacja plandek samochodowych

Serwis plandek samochodowych najczęściej utożsamiany jest z ich naprawą. Specjaliści z firmy TECH-PLAN przypominają jednak o tym, iż znacznie wydłużoną żywotność takiej osłony zapewnia jej okresowa konserwacja. Wiąże się one z wykonaniem zabiegów dokładnego czyszczenia plandeki samochodowej oraz jej impregnacji specjalnymi środkami chemicznymi, w tym preparatami nabłyszczającymi i zapobiegającymi zawilgoceniu. Taka procedura powtarzana co kilka miesięcy gwarantuje utrzymanie estetycznego wyglądu burt naczepy czy całej kurtyny, a także – o czym już wspomniano – wpływa na długi okres eksploatacji bez napraw. Pamiętać bowiem trzeba, że silne zabrudzenia znacznie osłabiają sploty plandek wykonanych z polichlorku winylu, przyczyniając się do rozdarć i przedziurawienia. Nie tylko jednak o sam materiał warto zadbać.

Fachowcy firmy TECH-PLAN w ramach konserwacji plandek samochodowych oferują również zabezpieczenie ich akcesoriów metalowych przed korozją. Dotyczy to zamków, zatrzasków, linek rozprężających czy oczek.

Naprawa uszkodzonych plandek

Mimo wysokiej odporności plandek na uszkodzenia mechaniczne wielu użytkowników naczep i przyczep zjawia się w firmie TECH-PLAN z prośbą o naprawę. Możliwa jest ona nawet przy rozległych zniszczeniach: po przedarciu materiału, jego przedziurawieniu, przetarciu oraz po aktach wandalizmu czy po próbach kradzieży (np. wycięte w plandekach otwory). Fachowcy z firmy TECH-PLAN zapewniają, że nowoczesne techniki klejenia, łatania, zgrzewania oraz wymiany uszkodzonych elementów pozwalają na odzyskanie dawnej świetności – wysokiej wytrzymałości i żywotności plandeki, a także jej nienagannej estetyki.

Dodać warto, że naprawa materiału PVC jest stosunkowo łatwa i szybka, a co za tym idzie tania. Plandeki samochodowe można zatem wielokrotnie serwisować bez obaw o wysokie koszty, czy konieczność zakupu nowego poszycia dla naczepy.

Plandeki samochodowe i ich modernizacja

Prócz konserwacji i naprawy plandek samochodowych firma TECH-PLAN spod Poznania przygotowała dla klientów również ofertę modernizacji burt oraz kurtyn. Mowa między innymi o wymianie lub domontowaniu akcesoriów takich jak oczka, liny rozprężające, stemple mocujące, skoble, zamknięcia, taśmy calowe oraz ucha z przebijakami i wycinakami. Pytać też warto o nowe metody zabezpieczania plandek przed włamaniami do naczep, a także o techniki ich wzmacniania czy dodatkowego izolowania.

Klienci, którzy chcą wyróżnić się na drogach, stawiając na wielkopowierzchniową reklamę, mogą również zlecić nadruk grafik, sloganów czy logotypów firmy na plandekach. W niektórych przypadkach stara szata graficzna zastępowana jest specjalnymi okleinami lub farbami – polichlorek winylu podatny jest na malowanie odpowiednimi preparatami bez obawy o utratę koloru podczas deszczu czy na skutek promieniowania UV.

Opracowanie:
Kategorie
Warto przeczytać
Skąd brać części do samochodów amerykańskich?
Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup samochodu z amerykańskiego rynku. Jest to spowodowane wysoką jakością pojazdów, panującą modą i względami ekonomicznymi. Często okazuje się, że sprowadzenie uszkodzonego auta z...
Popularne narzędzia ręczne. Przegląd ofertowy
Mimo bardzo szerokiej oferty elektronarzędzi czy sprzętu pneumatycznego i hydraulicznego narzędzia ręczne są wciąż podstawowym wyposażeniem warsztatów mechanicznych, ślusarskich i stolarskich. Trudno bez nich wykonać...
Czy samochodowe instalacje LPG są w 100 proc. bezpieczne?
Montaż instalacji LPG w samochodzie potrafi przynieść wynoszące nawet do 40 proc. oszczędności w wydatkach na tankowanie. Dlaczego więc nie wszyscy kierowcy decydują się  na to ekonomiczne rozwiązanie? Wielu z nich...
Znajdź warsztaty samochodowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas