Materiał Partnera
Dlaczego warto wynająć biuro na obrzeżach

Dlaczego warto wynająć biuro na obrzeżach

 

Biuro na obrzeżach? Dlaczego nie! Lista powodów, dla których przedsiębiorcy decydują się na wynajem biura na Bemowie bądź w innej dzielnicy oddalonej od centrum, jest całkiem długa. Oto najważniejsze korzyści!

 

Tańszy wynajem biur na obrzeżach

 

Nie da się ukryć, że kluczowym aspektem przy wyborze biura jest cena wynajmu. Odległość od centrum ma tu spore znaczenie. Stąd też nie dziwi, że cena biura do wynajęcia na Bemowie będzie niższa w porównaniu z wynajmem lokalu w centrum czy w jednej z przylegających do niego dzielnic. 

 

Warto pamiętać, że nie tylko małe firmy, które zwracają szczególną uwagę na ponoszone koszty, lokują swoje siedziby na obrzeżach miast. Również duże korporacje decydują się czasami na wybór swojej siedziby w pobliżu granicy miasta. Wpływa na to wiele czynników, kluczowym jednak aspektem pozostają koszty.

 

Zwróćmy także uwagę na fakt, że małe oraz średnie przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na korzystanie z usług biur serwisowanych. Jest to spowodowane m.in. niższym kosztem wynajmu oraz dużą elastycznością sposobu świadczenia usługi. Wprawdzie większość biur serwisowanych znajdziemy w śródmieściu i okolicach, jednak obecnie obserwujemy pojawianie się coraz to nowszych ofert wynajmu tego typu lokali np. na Włochach czy innych dzielnicach znacznie oddalonych od śródmieścia. Być może jest to przesłanka wschodzącego trendu?

 

Wynajem biura na Bemowie a miejsce zamieszkania

 

Warszawskie Bemowo to przykład dzielnicy, w której przeważa zabudowa mieszkaniowa. Sprawnie działa tu potrzebna infrastruktura. Powstają tu nieprzerwanie nowe osiedla mieszkaniowe. Świadczy to o ciągłym zainteresowaniu tym miejscem, które ma swój unikalny charakter oraz swoje walory, jak choćby bliskość zieleni czy dobre skomunikowanie z centrum miasta.

 

Miasta rozrastają się, a mieszkańców dzielnic zlokalizowanych na obrzeżach stale przybywa. Wśród nich znajdują się zarówno tacy, którzy chcą pracować w centrum i są gotowi przemierzać trasę do pracy przez pięć dni w tygodniu. Całkiem liczna jest jednak grupa osób, które chętnie zdecydują się na pracę w miejscu zamieszkania. Stoi za tym szereg korzyści, jak choćby oszczędność czasu na dojazdach, który można przeznaczyć na realizację własnych zainteresowań bądź spędzić go z rodziną.  

 

Więcej możliwości dla zmotoryzowanych

 

Jest mało prawdopodobne, że w biurze położonym z dala od centrum miasta pracować będą wyłącznie mieszkańcy jednej dzielnicy. Jest niemal pewne, że część pracowników będzie dojeżdżać z innych dzielnic czy nawet spoza miasta. Wiele wskazuje na to, że spora grupa będzie docierać do pracy samochodami, gdyż ten środek transportu wciąż cieszy się u nas dużą popularnością. W porównaniu z centrum, obrzeża miast cieszą się większą dostępnością miejsc parkingowych. Również najemcy biur starają się zapewnić odpowiednią przestrzeń parkingową dla swoich klientów. A zatem, jeśli spodziewasz się, że pracownicy Twojej firmy będą dojeżdżać samochodami, pamiętaj, że większa liczba miejsc parkingowych jest dużym atutem lokalizacji na obrzeżach.

 

Wady i zalety wynajmu biura na obrzeżach miasta

 

Decydując się na lokalizację dla biura, należy pamiętać, iż istnieje spora grupa osób, która wybiera firmy wynajmujące lokale w centrum Warszawy. Niektórzy postrzegają tak zlokalizowane przedsiębiorstwa jako bardziej prestiżowe, jednak należy pamiętać, że bardziej pociągająca wydaje się dostępność wszelkiego rodzaju usług oraz miejsc rozrywki. Przebywanie w centrum bywa równoznaczne z byciem w centrum wydarzeń. Taka perspektywa jest atrakcyjna zwłaszcza dla millenialsów, ale nie tylko.

 

Przedsiębiorcy, którzy rozważają wynajem biura na obrzeżach nie powinni się tym zrażać. Rozbudowujące się osiedla również posiadają najpotrzebniejsze usługi oraz miejsca do wzajemnej integracji po godzinach pracy. Być może przed podjęciem decyzji o wynajęciu biura, warto zastanowić się, jakie oczekiwania oraz potrzeby będą mieć pracownicy oraz klienci naszej firmy. 

 

Kategorie
Warto przeczytać
Place zabaw kiedyś a dziś – co zmieniło się na przestrzeni lat?
Plac zabaw od czasów swego powstania był ulubionym miejscem dzieci i do dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło. Możliwość wspaniałej zabawy i spędzania czasu z rówieśnikami sprawiają, że kolejne pokolenia nie...
Nadruk i grawer — metody umieszczania reklam na przedmiotach
Upominki z firmowym logo to bardzo dobry pomysł i sposób na reklamę swojej firmy. Na praktycznie każdym produkcie możemy umieścić profesjonalne nadruki. Dzięki temu możemy, nie tylko promować markę, ale również nadać...
Jak urządzić salon w stylu klasycznym?
Wnętrza klasyczne wcale nie muszą być nudne i kojarzyć się wyłącznie z muzeum. Salon urządzony w takiej stylistyce ma sporo zalet i wielu zwolenników. Przeczytaj, czym właściwie jest styl klasyczny – czym się...
Znajdź biura projektowe