Materiał Partnera
Simcenter 3D I Simcenter AMESIM w systemach hydraulicznych

Simcenter 3D I Simcenter AMESIM w systemach hydraulicznych

Do tej pory rozwiązywanie problemów przy pomocy stosowania oprogramowania CAE było zarezerwowane dla specjalistycznych ośrodków badawczych oraz niektórych uczelni wyższych. Jednakże wraz ze zwiększoną dostępnością coraz więcej przedsiębiorstw zatrudnia odpowiednich specjalistów (lub szkoli już obecnych pracowników) do wdrażania tego oprogramowania na własne potrzeby. Jednocześnie, staje się to coraz prostsze. Zmianę tę zawdzięczamy rozwojowi software’u oraz ułatwieniom w korzystaniu z niego.

Wykorzystanie modeli CAD z symulacjami w Simcenter 3D

Jednym ze sposobów na łatwe wykorzystywanie oprogramowania CAE – jest korzystanie z niego za pomocą środowiska Simcenter. Za jego pomocą możliwe jest połączenie symulacji zarówno 3D, jak i 1D (oraz pozostałych rozwiązań testowych). Simcenter 3D to doskonałe środowisko symulacji 3D, które pozwala na pracę w docenionym przez inżynierów i analityków oprogramowaniu CAD.

Do tej pory łatwe do zauważenia były silne podziały pomiędzy wykorzystywanymi środowiskami CAD a zaawansowanymi programami do symulacji 3D, które w sposób znaczący utrudniały pracę na nich. Prowadziło to do sytuacji, w których wielu inżynierów było zmuszonych do wykonania modelu w programie nr 1, a następnie poddawanie go symulacji strukturalnej w programie nr 2, a symulacji przepływowej w programie nr 3. Prowadziło to nie tylko do znacznego spadku wydajności pracy, ale również ich przedłużenia związanego z przesyłaniem modelu do kolejnych programów.

Należy również wziąć pod uwagę, że taka różnorodność stosowanych programów wymaga również niezwykle obszernego zakresu szkolenia. Większość tych programów bowiem w sposób znaczny różni się nie tylko ustawieniami interfejsu, ale również sposobami wprowadzania niektórych danych.

Dystrybucją programów ze środowiska Simcenter (czyli Simcenter 3D i Simcenter AMESIM) zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak EC TEST Systems.

Zastosowanie oprogramowania Simcenter 3D

Symulacje, które można wykonać przy pomocy produktów Simcenter 3D, pozwalają na prowadzenie optymalizacji produktów, dzięki czemu cechują się one lepszymi właściwościami wytrzymałościowymi czy akustycznymi. Niektóre przedsiębiorstwa dystrybuujące ten rodzaj oprogramowania zapewniają również ze swojej strony wsparcie techniczne w jego wykorzystaniu, dlatego warto to sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Dzięki środowisku Simcenter praca z programami inżynierskimi jest znacznie prostsza i bardziej intuicyjna, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Kategorie
Warto przeczytać
Inwentaryzacja architektoniczno-konstrukcyjna. Co warto wiedzieć?
Inwentaryzacja architektoniczno-konstrukcyjna, zwana też inwentaryzacją budowlaną, to odtworzenie (opracowanie) obecnych planów budynku, w oparciu o pomiary wykonane z natury.W jakich sytuacjach jest wymagana...
Modernizacja wnętrz z architektem – na co zwrócić uwagę?
Moda na nowoczesne wnętrza skłania wielu posiadaczy lokali do modernizowania ich w celu uzyskania nowego designu. Modernizacja niekiedy jest też konieczna, aby przystosować lokal do jego nowych funkcji. W planowaniu...
Wizualizacje wnętrz pokazujące projekty w fotorealistycznej odsłonie
Wizualizacje wnętrz przygotowywane muszą być z dbałością o każdy detal. Dzięki nim przyszły inwestor ma podgląd na to, jak może wyglądać przestrzeń po jej zaaranżowaniu. Wizualizacje mają na celu zaprezentowanie efektów...
Znajdź biura projektowe