Systemowe stoiska wystawiennicze. Co to takiego?
Systemowe stoiska wystawiennicze to doskonałe rozwiązanie dla firm, które na targach prezentują dużą liczbę produktów. Są tańsze i prostsze w montażu od stanowisk niesystemowych, a także łatwo je przechowywać, dzięki czemu można je wykorzystywać wielokrotnie. Chociaż ich formy są zazwyczaj ograniczone, mają wiele zalet – przedstawiamy je w poniższym artykule i wyjaśniamy, czym właściwie są systemowe stoiska wystawiennicze.
Stoiska wystawiennicze i targowe można podzielić na kilka typów. Możemy wyróżnić między innymi stanowiska indywidualne, nietypowe lub systemowe.
Czym charakteryzują się systemowe stoiska wystawiennicze?
Stoiska systemowe składają się zazwyczaj z kilku elementów, które w łatwy sposób można montować i demontować. Dzięki temu mogą być używane wielokrotnie, na różnych targach. Nie mają specjalnych wymagań odnośnie transportu, przechowywania i montażu, co zmniejsza koszty ich utrzymania.
Umożliwiają przedstawienie na targach lub wystawach wielu różnych produktów. Mogą mieć różną wielkość i kształt, jednak zazwyczaj ich forma jest dosyć prosta, ze względu na użycie gotowych stelaży wystawienniczych. Nie oferują wielu możliwości aranżacji, ale ze względu na prostotę sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ich prostą formę można urozmaicić odpowiednią oprawą lub atrakcjami dla potencjalnych klientów.
Oczywiście mogą być dostosowane do potrzeb konkretnego klienta, jednak w mniejszym stopniu niż stoiska indywidualne lub nietypowe.
Systemowe stoiska wystawiennicze – czym różnią się od stoisk niesystemowych?
Stoiska niesystemowe mogą przyjmować dowolne kształty i formy. Wszystko zależy od potrzeb klienta i pomysłów projektanta. Mogą mieć nawet najbardziej nietypowy kształt. Są jednak z tego względu droższe od stoisk systemowych oraz wymagają większych nakładów związanych z montażem. Może się również okazać, że ich zdemontowanie oraz ponowne złożenie nie będzie możliwe lub będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.
Stoiska systemowe mają bardziej ograniczoną konstrukcję, choć nie znaczy to, że są gorsze. Mniejsze możliwości aranżacyjne rekompensują łatwość montażu i demontażu, niższa cena oraz możliwość wykorzystania ich wielokrotnie.
Stoisko systemowe czy indywidualne?
Wszystko zależy od naszego budżetu i potrzeb. Niezależnie jednak od tego, czy potrzebujemy stoiska systemowego czy indywidualnego projektu, warto wybrać firmę posiadającą wiedzę oraz umiejętności techniczne niezbędne do budowy stoisk wystawienniczych i targowych. Jedną z nich jest firma ART-CO, zajmująca się budową oraz instalacją stoisk. Dzięki doświadczeniu oraz wykorzystaniu najnowszych technologii nawet proste stoisko systemowe może być wizytówką firmy na targach i wystawach.