Materiał Partnera
Czy domy modułowe nadają się do mieszkania przez cały rok?

Czy domy modułowe nadają się do mieszkania przez cały rok?

Domy modułowe nadają się do mieszkania przez cały rok. Jest to zasługa wykorzystanych do ich zbudowania prefabrykatów, dzięki czemu sprawdzają się równie dobrze, jak domy murowane, jednakże powstają od nich znacznie szybciej. Sprawia to, że z roku na rok coraz więcej osób jest zainteresowanych wybudowanie na swojej działce domów modułowych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jakie są zalety domów modułowych?

Jedną z najważniejszych zalet domów modułowych jest czas ich budowy. Sprawia to, że są idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na długie terminy realizacji związane z postawieniem domów murowanych lub drewnianych. Domy modułowe, zależnie od danego projektu, mogą powstać nawet w miesiąc.

Dla wielu osób niezwykle ważne są również koszty, które wiążą się z budową domu. Obiekty modułowe są tańszą alternatywą w stosunku do pozostałych konstrukcji. Tutaj jednak należy mieć na uwadze, że koszty finalnego obiektu są związane z projektem, zastosowanymi materiałami oraz czasem realizacji budowy. Nie zmienia to jednak faktu, że domy modułowe są tańsze od swoich odpowiedników z innych materiałów.

Płyta obornicka, z której budowane są domy modułowe to również świetny izolator. Sprawia to, że obiekty z niej stworzone są znacznie łatwiejsze w ogrzewaniu niż ma to miejsce w domach murowanych, gdzie najpierw nagrzewają się mury.

W przypadku domów modułowych warto również wspomnieć o prostocie prowadzenia tej inwestycji. Wykorzystywanie prefabrykatu umożliwia stawianie ich nawet w niesprzyjających warunkach oraz w każdej porze roku.

Budową domów modułowych zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak  Ramal z siedzibą w Obornikach.

Jakie wady wiążą się z budową domów modułowych?

Domy modułowe tworzone są z prefabrykatów, co znacznie przyśpiesza ich budowanie, ale jednocześnie sprawia, że zakres architektury jest ograniczony. Oznacza to, że nie ma zbyt dużo miejsca na tworzenie wyjątkowych projektów i trzeba się skupić na tym, co ma do zaoferowania dana firma, która będzie zajmowała budową obiektu.

Druga niedogodność jest również związana z szybkim powstawaniem domów modułowych. W przeciwieństwie do obiektów tradycyjnych w tym przypadku należy uwzględnić wszystkie plany realizacyjne jeszcze przed rozpoczęciem prac. Metraż obiektu, fundamenty, instalacje i media – wszystko to musi zostać odpowiednio przemyślane i zatwierdzone jeszcze za nim zostaną zamówione materiały. Oznacza to, że w trakcie trwania prac nie ma za dużo miejsca na zmianę decyzji.