Materiał Partnera
Czy rusztowania używane są bezpieczne?

Czy rusztowania używane są bezpieczne?

Używane rusztowania to doskonała alternatywa dla zakupu nowych, stosunkowo drogich modeli. Takie konstrukcje nie różnią się niczym pod względem bezpieczeństwa od nowych rusztowań. Warto jednak wybierać tylko takie rusztowania, które mimo upływu czasu wyróżniają się stabilnością i nośnością. Używane rusztowania mogą być tak samo bezpieczne, jak nowe modele. Dlaczego warto kupować używane rusztowania?

Po czym poznać, że używane rusztowanie jest bezpieczne?

Stabilna, nośna i bezpieczna konstrukcja rusztowania wynika nie tylko z zastosowania właściwych materiałów konstrukcyjnych. Duże znaczenie ma także prawidłowa konserwacja poszczególnych elementów sprzętu. Stabilność wynika z dobrania odpowiedniego profilu i sposobu stosowania rusztowania, adekwatnego do podłoża, na którym się znajduje. Wysokie konstrukcje wymagają zastosowania dodatkowych kotew, które ustabilizują sprzęt. Rusztowania używane to bardzo bezpieczne konstrukcje pod warunkiem, że oferują je specjalistyczne, doświadczone firmy. Jedynie takie konstrukcje, które zostały dokładnie sprawdzone, dzięki czemu zyskuje się pewność, że produkt utrzymuje wysoką jakość bez żadnych ubytków wpływających na bezpieczeństwo użytkowników.

O czym pamiętać przy zakupie używanych rusztowań?

Zakup używanych rusztowań to dobre rozwiązanie dla firm wykonujących prace na wysokości. Część z nich dysponuje swoim sprzętem, ale niektórych (w szczególności na początku działalności) nie stać na zakup nowych konstrukcji. Fachowcy, którzy wybierają nowe rusztowania, zazwyczaj decydują się na podstawowe wersje. Kupno używanych rusztowań, które spełniają wymogi bezpieczeństwa, pozwala firmom wybrać inne, specjalistyczne warianty. Takie konstrukcje zapewnią komfort użytkowania, bezpieczeństwo pracowników oraz nie obciążą kieszeni inwestorów. Dlatego też oferta dystrybutora rusztowań Stern Service z Wałbrzycha cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów, którzy cenią sobie stabilność konstrukcji do prac na wysokościach.

Gdzie kupować używane rusztowania?

Używane rusztowania tak samo, jak nowe muszą spełniać wiele kryteriów bezpieczeństwa. Dobrej jakości konstrukcje powinny przede wszystkim zawierać niezbędną dokumentację techniczną i certyfikaty, które potwierdzą zgodność rusztowania z obowiązującymi normami. Wybierając używane rusztowanie, warto także zwracać uwagę na stan techniczny poszczególnych elementów. Stabilność podestów, czy też ochronne poręcze na pewno usprawnią prace na wysokościach. Właśnie dlatego warto decydować się na zakup używanych rusztowań tylko od renomowanych dystrybutorów.