Materiał Partnera
Czy tanie drzwi mogą być dobre?

Czy tanie drzwi mogą być dobre?

Tanie drzwi uchodzą za nietrwałe i niewarte zakupu. Większość osób uważa, że szybko się zużywają, co powoduje konieczność ich wymiany już po kilku latach eksploatacji. Co zatem mogą zrobić ci, którzy mają ograniczony budżet na remont lub wykończenie mieszkania? Poniżej doradzamy, jak znaleźć solidną oraz ładną stolarkę drzwiową w korzystnej cenie. 

Tanie drzwi z płyty MDF

Tanie drzwi z płyty MDF (ang. Medium Density Fibreboard) są alternatywą dla znacznie droższej stolarki drewnianej. Nowoczesne metody produkcji niwelują wady tego materiału, na przykład ograniczają absorpcję wilgoci oraz zwiększają odporność na wysokie temperatury (powstają płyty uodpornione ogniowo). Stolarka z MDF-u jest też twarda i odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania czy uderzenia. Niektórzy uważają nawet, że drzwi zewnętrzne z płyty MDF są lepsze od drzwi drewnianych, ponieważ wykazują równie dobre właściwości wytrzymałościowe, a nie wymagają regularnej konserwacji i odnawiania warstwy lakierniczej. Ponadto mają niższą masę oraz nie ulegają paczeniu, czyli nieproporcjonalnemu wyginaniu się w różnych kierunkach. Płyta MDF jest także doskonałym podłożem dla fornirów, folii 3D oraz papierów dekoracyjnych, dzięki czemu wśród produkowanych z niej modeli można znaleźć eleganckie i pięknie wykończone skrzydła.

Gdzie kupić tanie drzwi najlepszych producentów?

Jeśli chcesz kupić tanie drzwi, nie musisz poszukiwać ich wyłącznie wśród produktów z najniższej półki. Na rynku znajdziesz nową stolarkę uznanych marek w hurtowych cenach, które są niższe od cen detalicznych. Z oferty hurtowni mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, lecz także klienci indywidualni, zainteresowani pojedynczymi zakupami na własne potrzeby. Niektóre z nich zatrudniają także fachowców, którzy wykonują montaż skrzydeł drzwiowych i ościeżnic w taki sposób, aby konstrukcja była szczelna i stabilna. 

Poza niskimi cenami hurtownie zapewniają także większy wybór stolarki niż sklepy stacjonarne. Dzięki temu łatwiej znaleźć w nich drzwi, które są nie tylko tanie, lecz także będą pasować do stylu wykończenia budynku czy aranżacji wnętrz w mieszkaniu. Między innymi hurtownia tanich drzwi w Oleśnicy koło Wrocławia oferuje produkty liderów w branży stolarskiej. Firma wykonuje dokładne pomiary w domach klientów i dostarcza dostępne od ręki towary na terenie województwa dolnośląskiego. W magazynie hurtowni znajdują się drzwi takich marek jak: PORTA, DRE, MAR-TOM, POL-SKONE, DELTA, WIKĘD.