Materiał Partnera
Jaką rolę w aranżacji łazienki odgrywa szkło?

Jaką rolę w aranżacji łazienki odgrywa szkło?

Łazienka jest miejscem, w którym można celebrować codzienność – przyjemne kąpiele, rytuały pielęgnacyjne stanowią ważny element w życiu każdego z nas. Nowoczesne, piękne i estetyczne wnętrza stanowią ucztę dla wszystkich zmysłów -  warto powiązać ową cechę z łazienką. Dużą rolę w zaaranżowaniu wyjątkowego pomieszczenia odgrywa szkło.

Szkło w łazience – co to znaczy?

Łazienkowa przestrzeń może zostać urozmaicona tzw. szkłem hartowanym lub lakierowanym (lacobel). Ma ono postać idealnie gładkiej szklanej tafli. Ów element powstaje przy użyciu technologii float (sklejeniu ze sobą co najmniej dwóch warstw folii i szyby). Szkło lacobel posiada wysokie walory estetyczne. Bardzo rzadko pojawia się na nim pleśń i grzyb. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe do utrzymania w czystości.

Do jakich elementów wyposażenia łazienki wykorzystuje się lacobel?

Szkło lakierowane do łazienki stanowi często materiał do wykonania szklanej ścianki prysznicowej. To nie jedyny typ szkła, jaki można wykorzystać w łazience. W toaletach o mniejszej powierzchni często pojawia się piękne lustro na wymiar, szklane meble, półprzezroczyste prysznice lub nieprzezroczyste szklane drzwi wewnętrzne, prowadzące do pomieszczenia. Owe elementy doskonale prezentują się na tle estetycznej armatury, akrylowej wanny, złoconych lub chromowanych kranów czy dopasowanych kolorystycznie płytek.

W przypadku wyboru ściany prysznicowej architekt lub projektant wnętrz musi wziąć pod uwagę odpowiednie ukształtowanie przestrzenne łazienki. Szklana przegroda dzieli łazienkę na sfery – wilgotną (nie myjemy się tutaj) oraz mokrą. Warto postawić na kolorowe lub matowe szkło, które pięknie rozświetli wnętrze i doda mu awangardowego połysku. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań mogą postawić także na tzw. inteligentne szkło, które ciemnieje w określonych momentach (nie tracą przy tym zdolności do przepuszczania światła).

Szkło dekoracyjne (hartowane, lakierowane, lacobel) od marki Colorimo pasuje idealnie do każdej łazienki. Warto zwrócić szczególną uwagę na oryginalne i praktyczne szkło malowane, które pięknie ozdobi owo pomieszczenie.

Szklane płytki w łazience

Jednym z najciekawszych dekoracji w łazience są szklane płytki lub panele, które w połączeniu z przezroczystymi przegrodami (swoistymi fugami) nadają elegancji i wyjątkowego klimatu. Również wnętrze kabiny prysznicowej (wewnętrzne ściany wokół szyby prysznicowej) mogą zostać ozdobione szkłem (koniecznie o różnych wzorach, teksturach i kolorach). Niektórzy decydują się na przyciemnione, przezroczyste, zaokrąglone lub zakrzywione szklane płytki.

Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas