Materiał Partnera
W jakich wnętrzach sprawdzą się tynki dekoracyjne?

W jakich wnętrzach sprawdzą się tynki dekoracyjne?

Tynk dekoracyjny, nazywany strukturalnym to coraz częściej wybierany materiał do wykończenia ścian. Stanowi dobrą alternatywę dla farb i tapet, która niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki niemu nie tylko zupełnie odmienimy nasze wnętrze, ale również zyskamy pewność, że tworzywo zatrzyma swój estetyczny wygląd na lata. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się tynki dekoracyjne? Podpowiadamy.

Tynk dekoracyjny w salonie i sypialni

Tynk strukturalny to przede wszystkim częsty wybór do salonów zwłaszcza w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Do tego typu pomieszczeń w szczególności świetnie nada się wariant dostępny w Salonie Dekoracji Wnętrz M-Dekor imitujący surowy beton. Taki tynk możemy zastosować wyłącznie na jednej ścianie, która stanie się ciekawym tłem dla designerskiej kanapy.

W sypialni z kolei tynk dekoracyjny może posłużyć na wykończenie ściany za łóżkiem. W tym przypadku możemy postawić na efekt deskowania, który uzyskamy za pomocą stempla. W zależności od własnych preferencji możemy wybrać tynk w kolorze surowego betonu, jak i jasnego beżu, który bez wątpienia nada każdej sypialni przytulnego i ciepłego charakteru.

Tynk strukturalny w łazience

Oprócz walorów estetycznych, tynk dekoracyjny na tle innych tworzyw wyróżnia się wysoką funkcjonalnością. Przede wszystkim jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, które nie wnikają w jego strukturę. Poza tym nie jest podatny na wilgoć, a na jego powierzchni nie tworzą się żadne grzyby ani pleśnie.

Właśnie z tego powodu jest najczęściej wybieraną alternatywą dla płytek łazienkowych. Możemy zarówno wybrać wariant w jasnym odcieniu, jak i ciekawym pomysłem będzie zastosowanie nieco ciemniejszego tynku, np. w kolorze czerni. Będzie dobrze wyglądać, jeśli wykończymy nim jedną ścianę, na której tle stoi biała wolnostojąca wanna. W ten sposób oryginalnie wyeksponujemy armaturę łazienkową w nowoczesnym stylu.

Czy tynk dekoracyjny w przedpokoju to dobry pomysł?

Ze względu na to, że tynk wyróżnia się licznymi zaletami, świetnie sprawdzi się również do przedpokoju. Z racji tego, że nie jest podatny na zabrudzenia i uszkodzenia, niestraszne będą mu przemoczone ubrania, zabłocone buty czy kurtki lub reklamówki z zakupami, które dotykają ścian.

Tynk dekoracyjny nie wymaga także żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i jest stosunkowo prosty do utrzymania w czystości. Wystarczy wyłącznie przetrzeć go wilgotną szmatką, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń. W rezultacie możemy być pewni, że zachowa swój pierwotny wygląd przez długi czas.

Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas