Materiał Partnera
Zastosowanie rur aluminiowych

Zastosowanie rur aluminiowych

Rury aluminiowe znajdują wiele zastosowań w przemyśle. Ze względu na swoje możliwości bardzo często wykorzystuje się je w roli przewodnika różnych cieczy lub innych substancji. Charakteryzują się dużą plastycznością, przez co można je ułożyć w dowolnie zaprojektowany sposób, oraz odpornością na różnorakie warunki atmosferyczne lub czynniki zewnętrzne.

Jak powstają rury aluminiowe?

Dla uzyskania rury aluminiowej należy w odpowiedni sposób ukształtować materiał. W tym celu poddaje się go obróbce cieplnej, podczas której wygina się go do wyznaczonej pozycji. Następnie tak utworzony format przycina się na odpowiednią długość. Uzyskany wytwór różnić się może między sobą także średnicą oraz grubością ścianek. Wszystko to jest zależne od tego, do jakiego przeznaczenia zamówił je klient.

Uzyskana rura aluminiowa jest lekka. W bardzo łatwy sposób można ją wykorzystać do wybranego celu. Charakteryzuje ją również duża plastyczność, przez co można ją zaaranżować do wyznaczonego zadania.

Gdzie stosuje się rury aluminiowe?

Ze względu na właściwości rurę aluminiową wykorzystać można praktycznie wszędzie. Na przykład w przemyśle meblowym używa się jej jako wykończenie szaf oraz jako szkielet do foteli lub leżaków plażowych. Także w budownictwie mają one swoje zastosowanie. Wykonuje się z nich elementy konstrukcyjne bram.

Coraz częściej rury aluminiowe zastępują betonowe słupy oświetleniowe w miastach. Wynika to między innymi z niższych kosztów postawienia takiej konstrukcji, jak i poprawie bezpieczeństwa. Uderzenie pojazdu w aluminiową rurę przyniesie mniejsze szkody niż w przypadku zderzenia się z masywnym betonem.

Gdzie zamawiać rury aluminiowe?

Na rynku znajduje się wiele przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją przedmiotów stworzonych z aluminium. Poza rurami z tego materiału wytwarza się również blachę, płaskowniki oraz pręty aluminiowe. W zależności od preferencji klienta każdy z tych elementów można stworzyć z różnych gatunków materiału.

Niektóre firmy, jak na przykład Loko, oferują swoim klientom poza standardową ofertą możliwość wykonania części w indywidualnej specyfikacji. W tym celu klient powinien jak najdokładniej określić, gdzie dany produkt uzyskany z aluminium będzie zastosowany, po to, żeby producent mógł precyzyjnie ustawić maszyny produkcyjne. Dostanie się wtedy produkt, który gwarantuje świetne parametry potrzebne do bezpiecznej eksploatacji.