Bezbolesne leczenie zębów. Czy to możliwe?
Wizyta w gabinecie stomatologicznym bardzo często kojarzy się Pacjentom z nieprzyjemnym bólem i dyskomfortem, dlatego wiele z nich odczuwa strach przed wizytą u dentysty. Jednak nowoczesna medycyna pozwala na bezstresowe przeżywanie zabiegów i bezbolesne leczenie zębów. Nawet drobne zabiegi można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Co więcej, w gabinetach stomatologicznych stale pojawiają się nowe metody bezbolesnego leczenia zębów.
Czy możliwe jest bezbolesne leczenie zębów?
Wyrwanie zęba czy leczenie kanałowe kojarzy się z dyskomfortem i ogromnym bólem, dlatego wiele z nas unika wizyt w gabinecie stomatologicznym. Jednak nie ma się czego bać, gdyż dzisiejsza medycyna pozwala na bezbolesne leczenie zębów, które przeprowadzane jest przy użyciu znieczulenia. Co więcej, nowej generacji sprzęt jest na tyle czuły i precyzyjny, że zapewnia jak najmniejsze dolegliwości podczas wizyty u dentysty. Dobrze jest wybierać także sprawdzonych i doświadczonych stomatologów, którzy są profesjonalistami w swoim fachu i zaangażowani są w stu procentach w swoją pracę. Dobry stomatolog wszystkie zabiegi wykonuje uważnie i precyzyjnie, aby przypadkowo nie uszkodzić nerwów, języka lub innych zębów. Jak zauważa specjalista z Gabinetu stomatologicznego SOS w Jarocinie:
Oferujemy bezpieczne, sprawdzone i skuteczne formy bezbolesnego znieczulenia, którego skład oraz sposób podawania jest dobierany indywidualnie dla każdego Pacjenta. Znieczulenia oferowane w naszym gabinecie pozwalają na bezbolesne leczenie zębów i są bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i dzieci.
W przypadku stomatologii dziecięcej coraz częściej stosuje się metodę sedacji wziewnej, czyli znieczulenia gazem rozweselającym. Jest to dobre rozwiązanie dla Pacjentów, którzy chcą zmniejszyć lęk przed wizytą i poczuć podczas niej odprężenie. W gabinetach stomatologicznych dostępne są różne rodzaje znieczuleń. Mogą to być znieczulenia miejscowe, jak i znieczulenia ogólne, które stosowane są przez stomatologów przy większych zabiegach chirurgicznych. Pacjent jest wtedy całkowicie nieświadomy i zaintubowany tak, jak podczas innych zabiegów chirurgii ogólnej. Przy czym w stomatologii bardzo rzadko stosuje się znieczulenie ogólne.
Jakie wyróżniamy znieczulenia miejscowe?
Znieczulenia miejscowe są najczęściej stosowane w medycynie. W ich skład wchodzi znieczulenie:
- powierzchniowe - jest najchętniej wybierane przez Pacjentów. Polega ono na nałożeniu na powierzchnię śluzówki jamy ustnej żelu lub sprayu znieczulającego. Znieczulenie to aplikowane jest kilka minut przed planowanym zabiegiem. Jest to dobry wybór dla osób, które odczuwają strach i ból związany z wkłuciem igły,
- nasiękowe - do tego rodzaju znieczulenia, dentysta używa bardzo cienkich igieł, więc Pacjent odczuwa jedynie niewielkie ukłucie. Igła wkłuwana jest dość płytko w dziąsło, w okolicę leczonego zęba,
- przewodowe – podawane jest w okolicy pnia nerwu, aby przerwać przewodzenie bólu. Ten rodzaj znieczulenia stosowany jest przy zabiegach na górnych oraz dolnych zębach. Niestety zastrzyk jest o wiele bardziej odczuwalny, niż w przypadku pozostałych metod,
- śródwięzadłowe - podawane jest strzykawką ciśnieniową w szparę ozębnej. Wykorzystywane jest w leczeniu kanałowym, pedodoncji, protetyce i ekstrakcji zębów mlecznych. Może być ono uzupełnieniem znieczulenia nasiękowego i przewodowego.
A może komputerowe znieczulenie WAND?
Coraz bardziej cenioną i wybieraną metodą jest sterowany komputerowo system do podawania znieczulenia - The Wand STA. Ta metoda bezbolesnego leczenia zębów w Jarocinie sprawdza się nie tylko u dorosłych Pacjentów, ale również u dzieci. Niezwykłą zaletą tego rodzaju znieczulenia jest brak opuchlizny, nieprzyjemnej sztywności i odrętwienia policzka po zabiegu, zmniejszenie odczucia bólu oraz szybsze działanie w porównaniu do metod tradycyjnych. Pacjent odczuwa wiele zalet takiego rozwiązania. Dodatkowym atutem jest przystępna cena i komfort psychiczny, gdyż znieczulenie to podawane jest bez używania strzykawek. Co więcej, po wyjściu z gabinetu można normalnie mówić, uśmiechać się i jeść.