Wybielanie zębów węglem – domowy sposób na piękny uśmiech

Wybielanie zębów węglem – domowy sposób na piękny uśmiech

Marzysz o białych zębach, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie zabiegi u stomatologa? Jest na to rozwiązanie! Węgiel aktywny doskonale poradzi sobie z usunięciem przebarwień i sprawi, że twoje zęby będą widocznie bielsze. To skuteczna i bezpieczna metoda wybielania, którą możesz wykonać we własnej łazience. Jak używać węgla? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na czym polega wybielanie zębów węglem.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny to substancja wiążąca liczne związki chemiczne i zanieczyszczenia powstające na zębach – kwasy, toksyny roślinne, związki zapachowe czy garbniki. Doskonale radzi sobie z usunięciem powierzchownych przebarwień, które powstają na skutek picia kawy, wina czy barwiących pokarmów.

Jest to jedna z bezpieczniejszych metod wybielania, szczególnie, jeśli zamiast szczotkowania jedynie nałożymy warstwę węgla na zęby. W ten sposób nie powinno dojść do uszkodzenia szkliwa.Węgiel na wybielanie zębów jest bardzo delikatny, dlatego mogą go stosować nawet osoby cierpiące na nadwrażliwość. Jest on o wiele bardziej bezpieczny, niż użycie soli czy sody oczyszczonej, które mogą zniszczyć szkliwo. Nic się też nie stanie, jeśli przez przypadek połkniemy go w małej ilości.

Papkę z węgla możemy przechowywać w suchym miejscu przez długi czas, dlatego nie musimy się martwić o codzienne rozdrabnianie tabletek czy kapsułek.

Jak wybielać zęby węglem?

Aby wybielanie zębów węglem było bezpieczne, postawmy raczej na suplementy apteczne, takie jak proszek, tabletki czy kapsułki, a nie na samodzielne tworzenie pasty do wybielania, która może uszkodzić szkliwo lub dziąsła. Węgiel możemy również kupić w sklepach internetowych – to obecnie bardzo popularny środek, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z jego zakupem.

Proszek do wybielania zębów na bazie węgla jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy, że nałożymy go na pastę i przez około 3 minuty będziemy szczotkować nim zęby. Możemy do niego dodać również odrobinę oleju kokosowego lub sezamowego. Dzięki temu konsystencja papki będzie dużo lepsza. Osoby cierpiące na choroby dziąseł mogą z kolei dodać do mieszanki olejku goździkowego. Następnie papkę należy zostawić na zębach przez kilka minut, a potem dokładnie wypłukać usta wodą.

Wybielanie zębów węglem warto powtarzać dwa razy dziennie przez około 1-2 tygodnie, a następnie mieszankę stosować co kilka tygodni, aby podtrzymać uzyskany efekt. Wybielanie zębów w ten sposób jest metodą nieinwazyjną, dlatego nie powinniśmy obawiać się bólu czy innych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie musimy się również bać, że nasze zęby pozostaną czarne – węgiel bowiem bardzo łatwo się wypłukuje.

Czy wybielanie zębów węglem jest skuteczne?

Wybielanie zębów węglem aktywnym może rozjaśnić ich barwę nawet o 2-4 tony! To dobry sposób dla osób, które cenią sobie naturalne metody wybielania lub tych z nas, którzy boją się wizyty u dentysty. To również świetne rozwiązanie dla palaczy – węgiel nie dość, że usunie przebarwienia, to jeszcze zniweluje nieprzyjemny zapach z ust. 

W przypadku głębokich przebarwień po lekach czy martwych zębów wybielanie węglem będzie jednak nieskuteczne. Wówczas pomocna może okazać się wizyta u dobrego stomatologa. Pamiętajmy również, że węgiel nie zmieni naturalnego koloru naszych zębów i nie usunie kamienia nazębnego.

Ta metoda wybielania ma również inne zalety. Przede wszystkim jest tania – za zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym zapłacimy około 100-500 zł za 1 zabieg. Z kolei cena węgla aktywnego w tabletkach lub kapsułkach nie przekracza 10 zł za opakowanie.

Kategorie
Warto przeczytać
Rodzaje zabiegów chirurgicznych na zębach
Zabiegi stomatologii chirurgicznej poprawiają komfort życia pacjenta, który skarży się na rozmaite problemy związane z zębami. Dzięki nim znikają dolegliwości bólowe, a niekiedy jest możliwe uratowanie części uzębienia....
Dłutowanie zęba – na czym polega ten zabieg i kiedy jest potrzebny?
Dłutowanie to jedna z metod chirurgicznego usuwania zębów. Jest ona wykorzystywana w przypadku, gdy nie da się ich usunąć innym sposobem – np. w przypadku złamania zęba, czy zakrzywienia jego korzeni. Chcesz wiedzieć,...
Ortodoncja wyznacznikiem dobrego gabinetu dentystycznego
Niestety wiele chorób zębów i przyzębia wywoływanych jest przez nieprawidłowe rozmieszczenie zębów w łukach szczęk górnej oraz dolnej. Bardzo często dochodzi między innymi do tak zwanej recesji dziąseł, której skutkiem...
Znajdź gabinety stomatologiczne