Jak dobrać kolorowe soczewki?

Jak dobrać kolorowe soczewki?

Soczewki kontaktowe kolorowe sprawią, że twoje tęczówki będą mogły przybierać różne kolory – od klasycznych błękitów i brązów po szalone pomarańcze i róże. Soczewki nosi się już nie tylko ze względów leczniczych, ale również estetycznych. Twój kolor oczu może zależeć od ciebie. Sprawdź gdzie kupić dobre kolorowe soczewki, ile kosztują oraz jakie zagrożenie wiąże się z kupnem niewłaściwych soczewek.

Gdzie można kupić dobre kolorowe soczewki?

Pamiętaj, że zakupu soczewek należy dokonywać tylko w sprawdzonych sklepach optycznych lub aptekach – większość z nich prowadzi również sprzedaż internetową. Warto również zwrócić uwagę na markę soczewek. Wybieraj tylko te marki, które przeszły testy bezpieczeństwa i mają odpowiednie atesty.

Wszystkie szkła kontaktowe to wyrób medyczny, który musi być przystosowany do osoby, która z niego korzysta. Nawet jeżeli nie mamy wady wzroku i chcemy kupić soczewki kosmetyczne, zgłośmy się do optyka. Noszenie niedopasowanych soczewek to ryzyko. Nie warto go podejmować i narażać swojego wzroku.

Soczewki kolorowe zerówki są równie popularne co soczewki kolorowe korekcyjne. Pamiętaj, że nie wszystkie kolorowe soczewki są bezpieczne, jeżeli masz wadę wzroku. Przed zakupem skonsultuj się z okulistą lub optykiem.

Jak dopasować najlepszy kolor soczewek?

Przy wyborze kolorowych soczewek warto wziąć pod uwagę naturalny kolor oczu. Jeżeli masz jasne oczy, wybierz soczewki, które wzmocnią i rozświetlą kolor. Jeżeli twoje oczy są ciemne soczewki przeźroczyste i barwione nie dadzą żadnego efektu, dlatego w takim przypadku warto zainwestować  w soczewki o nieprzeźroczystym kolorze – pozwolą ci one uzyskać wyraziste spojrzenie.

Pamiętaj, że radykalną zmianę koloru oczu zapewnią ci tylko soczewki o nieprzeźroczystym kolorze. To dzięki nim błękitne oczy mogą stać się brązowe. Na rynku obecnych jest również wiele niestandardowych kolorów. Można kupić soczewki czerwone lub żółte, imitujące zwierzęce oczy bądź ze wzorami.

Można kupić także soczewki toryczne kolorowe, które korygują astygmatyzm. Wpłyną one nie tylko na poprawę ostrości twojego widzenia, ale również dodadzą magnetyzmu i blasku.

Bardzo modne są soczewki circle lens, czyli takie, które wykraczają poza tęczówkę, dając tym samym efekt dużej źrenicy. Duże źrenice charakterystyczne są dla małych dzieci. U dorosłego człowieka będą one łagodzić rysy twarzy, dzięki czemu twarz będzie wyglądała młodziej.

Ile kosztują soczewki kolorowe?

Cena zależna jest od typu soczewek, które wybierzesz. Cena soczewek kolorowych jednodniowych zaczyna się od 20 zł. Jeżeli zdecydujesz się na soczewki systematycznej wymiany, do ceny soczewek musisz dodać cenę płynu wielofunkcyjnego, który zadba o ich pielęgnację. 

Jeżeli używasz soczewek, zawsze warto mieć przy sobie krople nawilżające do oczu, które zmniejszą podrażnienia.

Jak założyć kolorowe soczewki kontaktowe?

Jeżeli chcesz założyć soczewki kontaktowe:

  • zawsze zacznij od prawego oka;
  • opuszkiem palca wyjmij soczewkę z opakowania;
  • podnieś ją i sprawdź, czy nie jest wywinięta – jej kształt powinien być półkolisty;
  • podciągnij górną powiekę, dolną odciągnij w dół;
  • wskazującym palcem połóż soczewkę na oku, zabierz palce i zamrugaj.

Jeżeli po całym dniu noszenia chcesz zdjąć soczewkę, wystarczy ściągnąć ją lekko do dołu i podebrać kciukiem i palcem wskazującym.

Soczewki kontaktowe kolorowe zawsze będą dobrą inwestycją. Pozwolą ci one na zmianę wyglądu bądź podkreślenie koloru oczu. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych soczewek. Jeżeli kupisz je w sprawdzonym sklepie i zakup skonsultujesz z optykiem, możesz być pewien, że będą one całkowicie bezpiecznym zakupem.

Kategorie
Warto przeczytać
Naprawa okularów czy kupno nowych? Porównanie kosztów
Coraz więcej osób nosi okulary. Są one jednak na tyle delikatne, że bardzo łatwo je zniszczyć – zarówno podczas wszelkich aktywności fizycznych, jak i przypadkiem w trakcie codziennego użytkowania. Wówczas konieczne...
Jak dobrać soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe są popularnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które borykają się z problemem pogorszenia wzroku. Za ich pomocą można obecnie skorygować niemal każdą wadę. Zanim jednak zdecydujesz się na noszenie...
Jakie są najczęstsze wady wzroku i w jaki sposób się je koryguje?
Problemy ze wzrokiem są prawdziwą plagą w XXI wieku, gdyż coraz więcej osób skarży się na pogarszające widzenie lub inne dolegliwości związane z oczami. Żeby skutecznie korygować problem, ważne jest odpowiednio wczesne...
Znajdź optyków