Materiał Partnera
Jak działają soczewki jednodniowe?

Jak działają soczewki jednodniowe?

Okulary to rozwiązanie, które według ciebie nie sprawdza się w każdej sytuacji? Masz problemy ze wzrokiem, a noszenie szkieł na nosie nie zawsze wchodzi w grę? W takim razie nie pozostaje ci nic innego jak wybór soczewek kontaktowych. Na rynku jest dostępnych spora ilość ich modeli, dlatego przeanalizuj wszystkie możliwości, zanim zdecydujesz się na opcję dla siebie. Mogą być nią na przykład niezwykle wygodne soczewki jednodniowe.

Soczewki jednodniowe – co to takiego?

Soczewki kontaktowe coraz częściej zastępują okulary. Są wygodne, można dzięki nim zapomnieć o wadzie wzroku oraz gwarantują takie same efekty, jak noszenie okularów.

Sporym ułatwieniem jest stosowanie soczewek jednodniowych. Są one przeznaczone do tego, aby nosić je jedynie tylko przez kilkanaście godzin dziennie – następnie trzeba je wyrzucić. Niektórym wydają się one mało praktycznym rozwiązaniem, ale jest wprost przeciwnie.

Dzięki temu, że są jednodniowe, nie wymagają specjalnego przechowywania oraz czyszczenia. Eliminuje to potrzebę zakupu specjalnych pojemników i płynów. Soczewki te są przy tym całkowicie sterylne, czemu sprzyjają specjalnie zaprojektowane opakowania, w których są sprzedawane. Ich zaletą jest także to, że stabilnie utrzymują się na rogówce.

Tak jak w przypadku wszystkich innych soczewek, zakup oraz stosowanie modeli jednodniowych należy wcześniej skonsultować z okulistą. Jednak u większości osób nie ma przeciwwskazań do ich noszenia. Można je nosić naprzemiennie z tradycyjnymi soczewkami oraz z okularami. Ich użytkownicy cenią je sobie za wygodę oraz za brak konieczności ich regularnej pielęgnacji – mówi ekspert z salonu optycznego Nemezis w Gliwicach.

Kto może nosić soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe zapewniają doskonałą ostrość widzenia przy wielu różnych wadach wzroku. Są przeznaczone dla osób, które borykają się zarówno z problemem nadwzroczności, krótkowzroczności, jak i dla astygmatyków.

Można je oczywiście nosić na co dzień, ale stanowią też alternatywę dla okularów podczas ważnych okazji. Sprawdzą się w czasie wieczornego wyjścia ze znajomymi czy na weselu – noszenie okularów może być wtedy dosyć uciążliwe. Docenią je także wszystkie osoby uprawiające sporty. Soczewki jednodniowe zapewniają pełen komfort w czasie treningów, a w przeciwieństwie do okularów nie tłuką się.

Ci, którzy na co dzień noszą tradycyjne soczewki, mogą skusić się na noszenie ich jednodniowych wersji podczas wakacji. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą płynów do pielęgnacji i pojemników do przechowywania szkieł.

Kategorie
Warto przeczytać
Jakie okulary powinieneś kupić?
Odpowiednio dopasowane okulary to zdecydowanie lepszy komfort życia. Oczywiście najważniejszy jest właściwy dobór szkieł, ale również oprawki mają ogromne znaczenie! Okulary powinny właściwie korygować wzrok i dobrze...
Jakie okulary korekcyjne wybrać w zależności od kształtu twarzy?
Szkła w oprawkach to wciąż bardzo popularny wybór dla osób z wadą wzroku, które niekoniecznie chcą decydować się na soczewki kontaktowe. Dziś wybór dostępnych modeli jest tak szeroki, że na pewno każdy klient znajdzie...
Jak dobrać soczewki do pracy przy komputerze?
Współcześnie wiele osób codziennie używa komputera. Niektórym pomaga w pracy, a inni mają go w domu dla rozrywki, lub załatwiania codziennych spraw. Wiadomo, że wielogodzinne skupianie wzroku na ekranie komputera może...
Znajdź optyków
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas