Kiedy wybrać się do okulisty?
Kiedy wystarczy wizyta u optyka?
Optyk to specjalista, do którego udajemy się z receptą na soczewki lub okulary, wypisaną przez okulistę lub optometrystę. Zajmuje się on dobraniem oprawek, wykonaniem okularów oraz ich naprawą i konserwacją. Wielu optyków ma ukończone studia podyplomowe, które uprawniają do wykonania profesjonalnego badania wzroku. Jednakże trzeba pamiętać, że może on zajmować się wyłącznie wadami wzroku. Jeśli dostrzegasz jakiekolwiek niepokojące objawy – jedynym wyjściem będzie wybranie się do okulisty. Wśród częstych objawów, które powinny skłonić Cię do wizyty u okulisty, można wymienić: ból w okolicy oczu, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie gałek ocznych oraz uczucie ciała obcego.
Czym zajmuje się okulista?
Okulista jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem narządu wzroku. Do okulisty należy wybrać się choć raz w życiu, w celu dokładnego przebadania oczu. Po uzyskaniu fachowej diagnozy dotyczącej wady wzroku, na rutynowe kontrole można chodzić już do optyka. Jednym z często popełnianych błędów jest bagatelizowanie drobnych objawów, takich jak suchość oka lub zaczerwienienie. Często jest to objawem przewlekłej infekcji, która nieleczona może nieść za sobą poważne konsekwencje – nawet trwałe uszkodzenie wzroku. Pamiętaj, aby dbać o swoje oczy już od najmłodszych lat. Regularne wizyty u okulisty i korzystanie z właściwych narzędzi korekcyjnych to podstawa! Prawidłowe widzenie zdecydowanie poprawia komfort życia.
Jedno miejsce – dwóch specjalistów!
Szczególnie wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług gabinetów okulistycznych połączonych z salonem optycznym np. Alpha Optymed. Dzięki temu można uzyskać fachową pomoc w każdej sytuacji. W razie nieprawidłowości dostrzeżonych przez optyka może on natychmiast skonsultować je z lekarzem i rozwiać wszelkie wątpliwości. Korzystając z usług gabinetów i salonów optycznych w jednym miejscu, można uzyskać również atrakcyjne rabaty. Wiele firm ma zniżki dla swoich pacjentów. Ważne jest, aby nie ograniczać się wyłącznie do podstawowych badań wzroku wykonywanych przez optyka, lecz od czasu do czasu wybrać się również do okulisty.