Materiał Partnera
Okulary korekcyjne. Czy marka ma znaczenie?

Okulary korekcyjne. Czy marka ma znaczenie?

Dobór odpowiednich okularów ma ogromne znaczenie nie tylko w kwestii poprawy wzroku, ale również walorów estetycznych i dopasowania kształtu do twarzy. Markowe okulary korekcyjne występują w wielu wzorach, dzięki czemu można wybrać idealnie pasujące oprawki. Dowiedz się, na co jeszcze ma wpływ marka okularów.

Jakie okulary korekcyjne wybrać?

W dobrych okularach korekcyjnych najważniejszą rolę gra soczewka. Musi być ona odpowiednio dobrana do wady wzroku, więc konieczne jest wcześniejsze wykonanie badania wzroku. Warto też znaleźć salon, w którym można wykonać takie badanie, jeśli nie zdążyliśmy się wcześniej wybrać do optyka.

Marka soczewki również ma dość istotne znaczenie, ponieważ soczewka pochodząca od renomowanego producenta zapewni najwyższą jakość wykonania i wygodę noszenia. Asortyment salonu optycznego Optiker potwierdza tą teorię, ponieważ w jego ofercie znaleźć można jedynie markowe soczewki najlepszych producentów.

Oprawki okularów korekcyjnych powinny zostać dobrane do kształtu twarzy klienta, aby nie zaburzać proporcji jego twarzy. Dobrze dopasowany model okularów pomoże podkreślić charakter klienta bez uwydatniania niedoskonałości. Kształt oprawek, który nie do końca współgra z twarzą, może przypadkowo podkreślić wszystkie mankamenty, takie jak zbyt wydatny nos czy asymetria twarzy.

Wybranie oprawek marki pochodzącej z wyższej półki wiąże się nie tylko z większym wyborem dostępnych modeli ale i lepszą jakością wykonania. Każdy, kto chociaż raz wybierał nowe okulary, miał zapewne okazję przymierzyć oprawki takich marek jak Gucci, Ray-Ban czy Oakley. Różnią się one od okularów no-name precyzją, z jaką zostały wykonane oraz zdecydowanie solidniejszym materiałem. Dodatkowo o wiele lepiej dopasowują się do twarzy i uszu, dzięki czemu są zdecydowanie bardziej wygodne.

Czy okulary mogą stać się modnym dodatkiem?

Coraz popularniejsze staje się wyrabianie więcej, niż tylko jednej pary okularów korekcyjnych. Domy mody oraz niszowe marki oferujące mnóstwo modeli i kolorów oprawek, umożliwiają swoim klientom dopasowanie okularów do ich aktualnego ubioru.

Modowe akcenty, takie jak duże logo, są często stosowane na oprawkach znanych marek. Widoczna nazwa może zadziałać tak samo, jak w przypadku torebek i akcesoriów sygnowanych nazwami domów mody, czyli budzić podziw i prestiż wśród otoczenia.

Ciekawy kształt oprawek może nadać stylizacji zupełnie innego wymiaru, ponieważ okulary umiejętnie dobrane do kolorystyki lub tematu przewodniego aktualnego stroju mogą ulepszyć jego charakter, tak jak biżuteria czy oryginalne nakrycie głowy. Dodatkowo okulary potrafią w ciągu jednej chwili drastycznie zmienić wygląd twarzy, dzięki czemu można bawić się swoim wyglądem, jednocześnie dbając o dobry wzrok.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak działają soczewki progresywne?
Przychodzi taki moment, kiedy zaczynamy obserwować pogarszanie się naszego wzroku. Nie ma konkretnej granicy wieku, który możemy wskazać, jako cezurę, po której przekroczeniu należy badać swoje oczy i podjąć decyzję o...
Optometrysta czy okulista - kogo należy wybrać?
Twój wzrok się pogorszył, a Ty zastanawiasz się, gdzie szukać pomocy – u optometrysty czy okulisty? Choć wielu osobom zawody te wydają się tożsame, tak naprawdę sporo je różni. Okulista jest absolwentem studiów...
Nowoczesne metody badania wzroku
Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem. Nawet, gdy nie odczuwa się żadnych kłopotów z widzeniem, warto profilaktycznie przebadać oczy. Współczesna diagnostyka obejmuje nowoczesne metody i opiera się na innowacyjnym sprzęcie....
Znajdź optyków
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas