Czy z pomocy drogowej można korzystać całodobowo?
Wypadki lub awarie na drodze to bardzo stresujące sytuacje. Nawet, jeśli nikt nie został ranny, niesprawne auto może przysporzyć wiele kłopotów. Głównym problemem jest to, że nie można przemieścić się z miejsca zdarzenia. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług pomocy drogowej. Jej pracownicy udzielą wsparcia w profesjonalny sposób. Pojawia się jednak pytanie – czy zawsze można zadzwonić po pomoc drogową?
Czym zajmuje się pomoc drogowa?
Pomoc drogowa kojarzy się głównie z holowaniem samochodów. I rzeczywiście, jest to najczęściej zamawiana usługa. Pomoc odwozi uszkodzony pojazd na lawecie do warsztatu samochodowego. Co ciekawe, holowane są nie tylko auta po wypadkach. Czasem lawetę zamawiają kolekcjonerzy starych samochodów, którzy chcą przewieźć swój nowy nabytek. Jednak pomoc drogowa może udzielić wsparcia również w wielu innych sytuacjach, z czego część osób nie zdaje sobie sprawy.
Często wzywana jest w przypadku drobnych awarii na drodze, które można usunąć na miejscu. Do takich sytuacji należy zaliczyć awarię ogumienia, brak paliwa w samochodzie, kłopoty z akumulatorem itp. – wyjaśnia pracownik Pomocy Drogowej z Warszawy.
W zależności od rodzaju lawety, pomoc drogowa może przetransportować niemal każdego rodzaju pojazd.
Pomoc drogowa – 24h na dobę?
Nigdy nie wiadomo, kiedy kogoś spotka wypadek na drodze. Wsparcie może być potrzebne nawet w środku nocy albo nad ranem. Dlatego też dobrze jest, jeśli pomoc drogowa świadczy usługi przez całą dobę. I większość firm rzeczywiście działa przez cały tydzień bez przerwy. Jednak zawsze lepiej mieć w zanadrzu kontakt do zaufanej pomocy drogowej, co do której jest się pewnym, że będzie mogła udzielić wsparcia niezależnie od pory dnia lub nocy. Awarii często nie da się przewidzieć, dlatego trzeba być gotowym na wszelkie ewentualności. Jak mówi znane polskie przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony.
Czy wezwanie pomocy drogowej jest kosztowne?
Koszt wsparcia pomocy drogowej jest zależny od wielu czynników. Są nimi m.in. odległość firmy od miejsca zdarzenia, typ drogi. Cena zależy też od tego, jak duży jest pojazd oraz forma udzielonej pomocy. Koszty mogą zostać naliczone nawet wtedy, kiedy zrezygnujesz z pomocy drogowej. Jeśli bowiem pracownik firmy tego typu przejechał już pewną odległość, powrót bez zapłaty za wykonane usługi mógłby wiązać się z dużymi stratami.