Materiał Partnera
Jak działa napęd 4WD w autach Mitsubishi?

Jak działa napęd 4WD w autach Mitsubishi?

4WD to nazwa określająca napęd na cztery koła, jest ona skrótem angielskich słów Four Wheel Drive. Czasem używa się zamiennie nazw 4x4 i AWD, chociaż przyjmuje się, że 4WD nie jest napędem stałym, a dołączanym jedynie czasowo. Na czym polega zasada jego działania oraz jakie zalety ma korzystanie z niego? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Napęd 4WD – zasada działania

Czasowy napęd na cztery koła może być załączany w sposób ręczny lub automatyczny. Jedna z osi jest wówczas napędzana stale, a druga co jakiś czas w wyniku konkretnego impulsu. Napęd dołączany automatycznie stanowi swego rodzaju opcją pośrednią między 4WD stałym a ręcznym. System ten jest stosowany szczególnie w samochodach terenowych, ale można go spotkać również w innych rodzajach pojazdów, na przykład w SUV-ach. Przykładem marki wykorzystującej napęd na cztery koła są auta Mitsubishi, 4WD dotyczy między innymi modelu Outlander. Poszczególne rodzaje napędów różnią się od siebie pod względem efektywności. Systemy tego typu są przeznaczone przede wszystkim dla samochodów, które poruszają się w trudnych warunkach terenowych.

Zalety napędu na cztery koła

Samochód z napędem na cztery koła oznacza często większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Pojazd może się bowiem dostosowywać nawet do trudnych warunków pogodowych oraz do poruszania się po wymagającym terenie poprzez zapewnienie lepszej przyczepności. Zakup auta z 4WD wiąże się z większymi kosztami, podobnie jak jego utrzymanie. Do wad można zaliczyć również wyższe zużycie paliwa z uwagi na podwyższoną masę auta. Wydatki mogą generować też ewentualne naprawy. Nie ulega jednak wątpliwości, że napęd na cztery koła ma wiele zalet, dlatego warto rozważyć zdecydowanie się na niego.

4WD w aucie Mitsubishi Outlander

Napęd na cztery koła to świetne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy poruszają się po krętych czy śliskich drogach. Zapewnia on dobrą przyczepność i stabilność, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo podczas jazdy. 

Dobrym przykładem zastosowania napędu 4WD jest Mitsubishi Outlander – dodaje pracownik firmy Auto Krak

Samochody terenowe często wykorzystują napęd na cztery koła, dzięki czemu są gotowe na wyzwania czekające na drodze, takie jak grząskie podłoże czy nierówności w gruncie. Mogą one łączyć w sobie bezpieczeństwo z komfortem. Takie auta warto w zaufanych salonach, których pracownicy pomogą w wyborze pojazdu i odpowiedzą na wszystkie pytania nurtujące klientów. Koszty związane z zakupem samochodu można obniżyć, decydując się na używane auto w dobrym stanie.

 

Kategorie
Warto przeczytać
Jak dbać o lakier samochodu zimą?
Dbanie o samochód nie powinno ograniczać się do cotygodniowej wizyty w myjni. Zanim zima zacznie się na dobre, warto poświęcić trochę czasu i zabezpieczyć auto przed ewentualną korozją. Dzięki temu nie będziemy...
Rodzaje podnośników samochodowych
Podnośnik samochodowy to niezwykle przydatne urządzenie w garażu każdego kierowcy. Ponadto jest on niezbędnikiem we wszystkich warsztatach samochodowych. Trapezowy, dwukolumnowy, nożycowy… rynek wręcz obfituje w różne...
Wielospecjalistyczna firma motoryzacyjna – Serwis Toyota Sowier
Czy zakład mechaniki i elektroniki pojazdu, może łączyć się z serwisem Bosch, punktem blacharsko-lakierniczym, firmą auto detailingową, a także z hurtownią części motoryzacyjnych? Oczywiście, że tak! Pomimo tego, iż w...
Znajdź warsztaty samochodowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas