Materiał Partnera
Jak wygląda praca tapicera samochodowego?

Jak wygląda praca tapicera samochodowego?

Jak wygląda tapicerka w twoim samochodzie? Jest nowa, piękna i zadbana, czy może widać już na niej pierwsze oznaki zużycia? Kiedy po latach pojawiają się przetarcia i pęknięcia, wielu kierowców myśli o tym, jak się ich pozbyć. Jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie obić do ich pierwotnego stanu jest zabranie auta do tapicera samochodowego. Jak wygląda jego praca i jakie problemy z tapicerką potrafi rozwiązać?

 

Praca tapicera samochodowego

Tapicer samochodowy zajmuje się wymianą, odnawianiem lub naprawą tapicerki samochodowej. Jego praca wymaga posiadania wiedzy na temat:

  • tekstyliów oraz skór ekologicznych i naturalnych,
  • narzędzi do tapicerowania,
  • technik łączenia materiałów,
  • nici, klejów, farb,
  • metod czyszczenia, renowacji i konserwacji różnych materiałów.

Oprócz wiedzy tapicer samochodowy powinien mieć też zdolności manualne, które pozwolą mu precyzyjnie wykonywać pracę.

 

Jakie uszkodzenia tapicerki usuwa tapicer?

Tapicer samochodowy powinien umieć naprawić uszkodzoną tapicerkę, odnowić ją lub wymienić na nową. Najczęściej występujące uszkodzenia to:

  • rozdarcia,
  • dziury,
  • przetarcia,
  • rozcięcia.

W zależności od materiału oraz wielkości uszkodzenia tapicer dobiera odpowiednią metodę naprawy. Kiedy nie jest ona możliwa, sugeruje wymianę elementu obicia. Dobry tapicer wykonuje swoją pracę w sposób dokładny i cierpliwy, dążąc do przywrócenia obicia do idealnego stanu. Właśnie tak działają pracownicy zakładu tapicerskiego BASTER z Krakowa. Dbają nie tylko o względy estetyczne, ale też o wytrzymałość i odporność tapicerki na kolejne uszkodzenia. Stosują w tym celu materiały tapicerskie wysokiej jakości i odpowiednio dobrane środki zabezpieczające.

 

Kiedy naprawa tapicerki nie jest możliwa…

W pewnych sytuacjach naprawa tapicerki jest nieopłacalna albo niemożliwa. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wymienienie jej na nową. Dzięki temu całe wnętrze pojazdu wygląda jak nowe. Co więcej, można wybrać na obicia materiał tapicerski w pełni odpowiadający własnym preferencjom i upodobaniom. Jeśli w twoim samochodzie pokrycie było wykonane z tkaniny, a tobie zawsze marzyła się skóra, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby właśnie jej użyć. Możesz też zdecydować, w jakim ma być kolorze i jaką ma mieć strukturę.

 

W dobrym zakładzie tapicerskim wymiana tapicerki nie ogranicza się jedynie do zmiany pokrycia. Tapicer zdejmuje też zużyte gąbki i zakłada nowe, a w razie potrzeby wymienia także cały mechanizm wewnętrzny. Dzięki temu stare fotele i tylne siedzenia stają się nie tylko ładniejsze, ale też wygodniejsze.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak dobrać akumulator samochodowy?
Późna jesień oraz zima to okres, kiedy pojawia się problem z instalacją elektryczną pojazdów. Temperatura na zewnątrz spada, przez co wydajność energetyczna akumulatorów się zmniejsza. Wzrasta za to wartość energii...
Centrowanie koła – na czym polega?
Centrowanie koła w samochodzie polega na takim ustawieniu kół, aby opony idealnie przylegały do jezdni i nie występowało zjawisko ściągania podczas jazdy pojazdu w którąś ze stron. Geometrię najlepiej jest ustawiać...
Profesjonalny serwis powypadkowy – gdzie się zgłosić?
Miałeś kolizję lub wypadek? Twój samochód wymaga natychmiastowej i kompleksowej naprawy? Udaj się do profesjonalnych serwisów powypadkowych, które współpracują z większością Towarzystw Ubezpieczeniowych. To...
Znajdź warsztaty samochodowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas