Materiał Partnera
Na czym polega regeneracja turbosprężarki? Tłumaczą mechanicy warsztatu AUTOMAX

Na czym polega regeneracja turbosprężarki? Tłumaczą mechanicy warsztatu AUTOMAX

Warsztaty samochodowe wyspecjalizowane w serwisie turbosprężarek, podejmują się ich przeglądów, doważania na specjalistycznych maszynach, a także naprawy lub wymiany sterowników tychże podzespołów. Niektóre zakłady mechaniki pojazdu dodatkowo oferują sprzedaż turbosprężarek, czym pochwalić może się zespół AUTOMAX z Potworowa położonego w województwie dolnośląskim. Warsztat ten ceniony jest też przez właścicieli aut czy komisy samochodowe ze względu na świadczenie usług regeneracji turbosprężarki. Na czym polega taka naprawa?

Turbosprężarka, czyli układ doładowania silnika

Turbosprężarki to podzespoły doładowania silnika, które kiedyś montowane były głównie w samochodach sportowych. Obecnie stosuje się je w niemalże wszystkich autach osobowych, co podyktowane jest realnymi korzyściami dla kierowcy, środowiska, a także osiągów pojazdu. Jak zdradzają bowiem fachowcy warsztatu AUTOMAX, turbosprężarki zapewniają:

  • szybsze osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego,
  • poprawę wydajności pracy silnika przy niezmienionej jego pojemności,
  • mniejsze zużycie paliwa,
  • mniej wydalanych do atmosfery szkodliwych związków.

W przypadku ich uszkodzenia warto zaś przemyśleć regenerację turbosprężarki, która jest opcją tańszą od wymiany elementu na nowy.

Etapy regeneracji turbosprężarek

Regeneracje turbosprężarek oferowane są właścicielom aut, których podzespoły odmawiają posłuszeństwa, ale nie uległy całkowitemu wyeksploatowaniu. Proces naprawy ma zaś na celu przywrócić dawną sprawność temu elementowi samochodu, a w wielu przypadkach efekty są zaskakująco satysfakcjonujące – turbosprężarka może działać, jak zupełnie nowa. Jakie etapy prac muszą przeprowadzić zatem specjaliści z warsztatu AUTOMAX, by podzespół odzyskał dawną świetność?

Pierwszym krokiem jest demontaż turbosprężarki, a następnie rozłożenie jej na czynniki pierwsze. Następnie fachowcy przystępują do precyzyjnego oczyszczenia wszystkich elementów tak, by móc ocenić je pod kątem przydatności do dalszej pracy. Zużyte części muszą zostać bezsprzecznie wymienione na nowe. Dotyczy to również uszczelek, łączników, pierścieni oraz o-ringów. Ważne jest też to, by niektóre elementy turbosprężarki poddać wyważeniu na specjalnych automatach. Dopiero wtedy można przejść do montażu wszystkich elementów. Jak dodaje zaś jeden z mechaników AUTOMAX:

Proces regeneracji zawsze musi skończyć się dokładną diagnostyką turbosprężarki na testerze diagnostycznym. Dzięki temu można określić nowe osiągi podzespołu oraz to, czy całe odświeżenie skończyło się powodzeniem. Jeśli turbosprężarka spełnia najśmielsze oczekiwania, może być ponownie zamontowana w komorze jednostki napędowej.

Jak dbać o silnik z turbosprężarką?

Fachowcy z warsztatu AUTOMAX podpowiadają również swoim klientom, jak dobrze dbać o silnik z turbosprężarką. Kluczem do sukcesu jest według nich regularne wymienianie filtrów powietrza, a także stałe kontrolowanie poziomu oleju silnikowego. Płyn eksploatacyjny oraz pozostałe filtry również muszą być regularnie wymieniane dla wydłużenia życia turbosprężarki. Każdy właściciel samochodów marki Ford, Audi, Subaru, Seat, VW, Nissan, Skoda, Alfa Romeo, Toyota, Renault, Peugeot, Mercedes, Fiat, Mazda czy BMW, może zadbać zatem o ten ważny element pojazdu z zespołem AUTOMAX. Niskie ceny i pełen profesjonalizm, gwarantowane. 

Opracowanie:
Potworów 59
tel. 503 175 935
Kategorie
Warto przeczytać
Jak montuje się szyby w samochodach?
Szyby w samochodach mają za zadanie nie tylko zatrzymywać wewnątrz pojazdu ciepło i izolować kierowcę oraz innych podróżników od wiatru. To przede wszystkim sposób na to, aby zabezpieczyć wnętrze auta, chroniąc tym...
Profesjonalne usługi mechaniki pojazdowej – warsztat i sklep w jednym!
Dzisiejsze warsztaty mechaniki pojazdów, aby zdobyć klientów, muszą wyróżniać się na rynku innowacyjnością zaplecza technicznego, a także szerokim zakresem oferowanych usług. Tak jest w przypadku firmy Sekar, która...
Co wpływa na wartość samochodu używanego?
Wycena auta używanego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą oczywiście marka, model, wiek i stan techniczny auta, ale to nie wszystko. Kupujący zwracają uwagę także na przebieg auta, udział w kolizjach...
Znajdź warsztaty samochodowe