Materiał Partnera
Najczęstsze awarie głowic – ze wszystkimi świetnie poradzi sobie firma Cezar s.c. z Wrocławia!

Najczęstsze awarie głowic – ze wszystkimi świetnie poradzi sobie firma Cezar s.c. z Wrocławia!

Możemy śmiało stwierdzić, że głowica jest jednym z najważniejszych elementów silnika. Ta część odpowiada za zamykanie przestrzeni roboczej silnika. Znajduje się w niej wiele kanałów olejowych i chłodniczych oraz czujniki do pomiaru ciśnienia oleju i płynu chłodniczego. Czasem jednak ulega awariom, a w takiej sytuacji mamy dwa rozwiązania: regeneracja lub wymiana. Niezależnie od naszej decyzji, w obu przypadkach pomoże nam wrocławska firma Cezar!

Jakie awarie głowic zdarzają się zazwyczaj?

Zdecydowanie najczęściej problemy sprawia uszczelka, czyli mały element wykonany z gumy, który znajduje się między głowicą a blokiem silnika. Jest to część, która pozwala na zachowanie prawidłowego ciśnienia niezbędnego dla komory spalania. Niestety jej żywotność nie jest zbyt długa, a w dodatku jest notorycznie poddawana dużym przeciążeniom, dlatego szybko się zużywa. Jak dodaje ekspert z firmy Cezar s.c.:

Problemy z uszczelką mogą objawiać się na różne sposoby. Najczęściej zauważalnym objawem jest szarpanie silnika, dymienie z układu wydechowego bądź maź wokół wlewu oleju. Gdy je zauważymy, to trzeba wymienić tę część.

Nie jest to jednak tanie, bowiem jak się okazuje – kosztuje to nawet kilkaset złotych. 

Do firmy Cezar bardzo często zgłaszają się klienci z awarią, jaką jest zerwanie napędu rozrządu. Wtedy zazwyczaj konieczny jest montaż nowego wałka rozrządu, jak i naprawienie tych elementów głowicy, które uległy uszkodzeniu. 

Regeneracja czy wymiana?

Regeneracja głowicy jest zdecydowanie tańsza niż zakup nowej części do wymiany. Między innymi z tego powodu kierowcy najczęściej decydują się na naprawę, ponieważ oryginalna część silnika zawsze jest lepsza od zamienników. Pamiętajmy jednak, że proces regeneracji jest dość skomplikowany i powinniśmy powierzyć go doświadczonym fachowcom, których znajdziemy w opisywanej firmie Cezar z Wrocławia! Eksperci korzystają jedynie z najwyższej jakości materiałów, jak i pracują na wysokiej klasy obrabiarkach i szlifierkach, zatem wszystkie prace wykonywane są z największą precyzją!

Opracowanie:
Wrocław, al. Brücknera 10
tel. 71 326 05 64
Kategorie
Warto przeczytać
Rola i znaczenie olejów przekładniowych
Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny dla prawidłowego działania samochodu jest olej silnikowy. Dużo mniejszą wagę – niestety – przywiązujemy do faktu, że prawidłowego smarowania wymaga nie tylko...
Jakie opony letnie wybrać?
Zastanawiasz się, jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze? Przede wszystkim zatroszcz się o odpowiednie opony dopasowane do zmieniających się warunków. Wiosna za pasem, więc już teraz warto przygotować auto do spokojnej i...
Bezpieczeństwo autogazu
Na temat paliwa gazowego zdania w społeczności kierowców są mocno podzielone. Poza entuzjastami, którzy doceniają oszczędności płynące z tego rozwiązaniami istnieje grupa zmotoryzowanych pozostających sceptyczna do tej...
Znajdź warsztaty samochodowe