Materiał Partnera
Zaawansowane powłoki ceramiczne do zabezpieczania lakieru samochodów

Zaawansowane powłoki ceramiczne do zabezpieczania lakieru samochodów

Lakier samochodowy, w wyniku długoletniej eksploatacji niestety często ulega uszkodzeniom mechanicznym, przetarciom i zmatowieniu. Niekorzystny wygląd pojazdu rzutuje na zmniejszenie się jego wartości na rynku wtórnym. Poza tym zużyty lakier po prostu źle się prezentuje, co może irytować właściciela samochodu. Na szczęście są sposoby na to, by zabezpieczyć lakier w najlepszy możliwy sposób.

Na czym polega usługa pokrywania powłokami ceramicznymi?

Jedną z bardziej skutecznych i zaawansowanych metod ochrony lakieru jest pokrycie go specjalną powłoką ceramiczną CS-II. Czym ona jest?

To, innymi słowy, powłoka tytanowa, która należy do najdoskonalszych produktów tego typu na świecie. Decydując się na taką usługę w profesjonalnym serwisie detailingowym, na przykład w AST AUTO SPA KRAKÓW, otrzymujesz zatem najlepsze możliwe zabezpieczenie powłoki twojego pojazdu – niezależnie od tego, czy jest to auto prosto z salonu, czy z rynku wtórnego.

Wspomniana warstwa ochronna wykorzystuje innowacyjną generację powłok przeznaczonych do powierzchni samochodowych. Ten kryształowy „płaszcz” działa w sposób długotrwały i perfekcyjnie chroni przed takimi czynnikami szkodzącymi jak:

  • uszkodzenia mechaniczne (np. przetarcia),
  • ptasie odchody,
  • żywica z drzew,
  • zanieczyszczenia z drogi i chodnika,
  • kwaśne deszcze,
  • smoła,
  • promieniowanie UV.

Jak widać, spektrum ochrony jest naprawdę szerokie. Trzeba pamiętać o tym, że powyższe zagrożenia pojawiają się każdego dnia, a raz uszkodzonego lakieru nie da się tak łatwo zregenerować. Podobnie jak w wielu innych przypadkach, również tutaj sprawdza się zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć.

Korzystając z powłoki ceramicznej zyskujesz zatem:

  • ochronę na lata,
  • spektakularną głębię koloru,
  • idealny połysk.

Z pewnością warto skorzystać z takiej możliwości.

Gdzie można skorzystać z takiej usługi?

Zaawansowane powłoki ochronne CS-2 oferują profesjonalne firmy specjalizujące się w detailingu samochodowym, czyli w kompleksowej pielęgnacji pojazdów różnego typu.

Warto dopytać na miejscu o to, czy usługę pokrywania lakieru powłoką tytanową można połączyć z innymi czynnościami z zakresu detailingu, takimi jak czyszczenie wewnętrzne, renowacja skór czy pranie tapicerki.

Dla kogo powłoki ceramiczne?

Wytrzymałe i solidne powłoki ceramiczne są stworzone z myślą o wszystkich właścicielach pojazdów, którzy chcą jak najdłużej utrzymać ich wartość rynkową oraz o tych, dla których szczególnie liczy się dobra prezencja auta.

Na usługę pokrywania lakieru powłoką tytanową bardzo często decydują się kierowcy poruszający się efektownymi sportowymi autami. Robią to również przedsiębiorcy, którzy muszą utrzymywać dobry stan swojej floty pojazdów, niezależnie od tego, jak intensywna jest ich eksploatacja.

 

Kategorie
Warto przeczytać
Najczęstsze przyczyny awarii turbosprężarek
Turbosprężarki są stosowane przez producentów samochodów, aby podwyższyć moc mniejszego silnika. Ten zabieg pozwala na przyzwoity moment obrotowy w autach z niewielką pojemnością motoru. Element ten nie jednak wieczny,...
Jak często wymieniać olej silnikowy w aucie?
Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w naszym dwuśladzie – jest on niezbędny do tego, by niwelować tarcia powstające między poruszającymi się z dużą prędkością elementami silnika oraz usuwać...
Rodzaje podnośników samochodowych
Podnośnik samochodowy to niezwykle przydatne urządzenie w garażu każdego kierowcy. Ponadto jest on niezbędnikiem we wszystkich warsztatach samochodowych. Trapezowy, dwukolumnowy, nożycowy… rynek wręcz obfituje w różne...
Znajdź warsztaty samochodowe