Ile zapłacisz za podstawowe zabiegi weterynaryjne?

Ile zapłacisz za podstawowe zabiegi weterynaryjne?

Utrzymanie zwierzaka nie jest tanie. Specjalistyczne karmy i akcesoria to zaledwie ułamek tego, co musimy wydać u weterynarza. Decydując się na zwierzę, musimy pamiętać, że zapłacimy zarówno za podstawowe zabiegi higieniczne, jak i specjalistyczne badania. Te będą szczególnie drogie, jeśli posiadasz zwierzę rasowe, które jest szczególnie narażone na choroby. Ile zapłacisz u weterynarza? Sprawdź.

Strony www Strony www

Wizyta w gabinecie

W pierwszej kolejności będziesz musiał zapłacić za wizytę u weterynarza. Niezależnie czy jest to pierwsze spotkanie lekarza z twoim pupilem, czy wizyta kontrolna, z portfela ubędzie ci od 30 do 100 zł. Za co zapłacisz? Podczas takiej wizyty weterynarz sprawdzi uzębienie zwierzaka, stan sierści oraz ewentualne nieprawidłowości w pracy narządów wewnętrznych.

Twój pupil jest bardzo chory i nie możesz przetransportować go do lecznicy? Jeśli gabinet weterynaryjny oferuje taką opcję, skorzystaj z wizyty domowej. Niestety jest ona droższa – zapłacisz za nią od 80 do nawet 160 zł. Pamiętaj również, że jeśli umówisz się w weekend lub dzień świąteczny, zapłacisz większą stawkę.

Podstawowe zabiegi higieniczne

Aby zwierzak był zdrowy, musisz regularnie dbać o jego higienę. O ile w przypadku małych zwierząt nie jest to problemem, o tyle z dużymi psami lub kotem możesz nie poradzić sobie tak łatwo. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wizyta u weterynarza. Za obcinanie pazurów zapłacisz od 15 do 30 zł. Podobny wydatek to czyszczenie uszu i usuwanie kleszczy. Więcej zapłacisz za zabiegi stomatologiczne – czyszczenie zębów kosztuje od 80 do 200 zł, a usuwanie kamienia nazębnego – 50-150 zł. Nie należy o nim zapominać – nieleczony kamień nazębny może spowodować przewlekłe zapalenie dziąseł i obluzowanie zębów.

Zabiegi lecznicze

Jeśli zwierzę zachoruje, prawdopodobnie będzie potrzebowało specjalistycznych zabiegów. Drobne operacje chirurgiczne kosztują od 150 do 250 zł, ale już na przykład za dializy możesz zapłacić nawet 600 zł. Do tej ceny należy doliczyć koszty kroplówek witaminowych – około 30-60 zł. Odrębną kwestią jest antykoncepcja – na kastrację wydasz od 100 do 550 zł w zależności od wielkości zwierzaka. Sterylizacja kosztuje z kolei  170-500 zł. Jeśli twoja suka lub pies mają problem z pokryciem, możesz zdecydować się na inseminację. Ten zabieg kosztuje około 100-150 zł. Jeśli będzie skuteczny, na przyjmowanie porodu wydasz od 100 do 200 zł.

Zabiegiem często wykonywanym w lecznicach jest też czipowanie psa potrzebne np. do wyrobienia zwierzęciu paszportu. Zapłacisz za nie od 40 do 60 zł.

Szczepienia zwierząt

Szczepienia są niezbędne, aby zapobiec groźnym chorobom mogącym doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Ich podawanie powinno się zacząć około 9 tygodnia życia. Za pierwsze szczepienie psa na parwowirozę i nosówkę zapłacisz około 30-50 zł. W następnej kolejności podawane są szczepionki wieloskładnikowe na parowirozę, nosówkę, leptospirozę i adenowirusy. Kosztują one od 60 do 100 zł. Obowiązkowe szczepienie na wściekliznę to coroczny wydatek 30 zł. Za szczepienie kota zapłacisz z kolei od 50 do 120 zł w zależności od rodzaju leku. Szczepienia zwierząt futerkowych są tańsze – kosztują około 25-60 zł.

Specjalistyczne badania

W przypadku poważnych chorób, takich jak nowotwór, choroby serca czy nerek, konieczne będzie wykonanie RTG i EKG. Zapłacisz za nie od 30 do 100 zł. Z kolei badanie USG jamy brzusznej kosztuje 40-150 zł. Także badania laboratoryjne nie są tanie – za analizę kału i moczu zapłacisz od 25 do 30 zł, badanie krwi kosztuje już 15-300 zł w zależności od jego zakresu. Jeśli chcesz wykryć u swojego zwierzaka alergię, za specjalistyczne testy zapłacisz 150-200 zł. Pamiętaj, że czasem badanie trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Leczenie zwierząt nie jest tanie, ale może uratować im życie.

Kategorie
Warto przeczytać
Dla kogo pies rasy shih tzu to dobry wybór?
Shih tzu to towarzyski pies. Jest idealnym przyjacielem rodziny. Wyjątkowego uroku dodaje mu długa sierść, a także czesana zwykle na czubku łowy, kitka. Ma niewielkie rozmiary oraz niewyszukane potrzeby. Cechuje go...
Czy warto korzystać z hotelu dla zwierząt?
Czasami zdarzają się sytuacje, w których musimy zostawić pod czyjąś opieką nasze zwierzę. Wakacje czy wyjazd służbowy – nie zawsze możemy wziąć naszego pupila ze sobą. Zwierzęciu należy zapewnić najlepsze warunki....
Najczęstsze choroby u kotów. Co zagraża twojemu pupilowi?
Twój kot podejrzanie się zachowuje? Zauważyłeś u niego objawy choroby? Sprawdź, jakie schorzenia najczęściej występują u tych zwierzaków. Podpowiadamy, jak rozpoznać chorobę u kota i na jakie zachowanie zwrócić...
Znajdź weterynarzy
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas