Jak znaleźć najlepszy GPS dla psa?

Jak znaleźć najlepszy GPS dla psa?

Jeżeli twój pies lubi czasami wymknąć się z domu na długie niezobowiązujące wycieczki albo zdarza mu się beztrosko biegać za innymi zwierzakami i lekceważy sobie niepokoje właściciela, a ty siedzisz w domu, tracąc nerwy albo spędzasz długie godziny na poszukiwaniach niesfornego czworonoga – jest dla ciebie idealne wsparcie – GPS dla psa. Dowiedz się, jak działa to urządzenie, gdzie można je kupić i ile kosztuje.

Jak działa psi GPS?

Nawigacja GPS głównie kojarzona jest z nawigacją drogową – z powodzeniem jednak można ją wykorzystać także do lokalizacji naszego czworonoga.

Nadajnik GPS dla psa działa na tej samej zasadzie co GPS przeznaczony dla potrzeb kierowcy. Określa położenie zwierzaka z dokładnością do paru metrów.

Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze i bez problemu można ulokować je na karku czworonoga. Najczęściej będzie to obroża z wmontowanym urządzeniem. W mniej zaawansowanej formie będzie to prosty brelok lub opaska na łapę.

Wszystko zależy od rozmiaru naszego kudłatego przyjaciela, budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na sprzęt oraz naszych własnych preferencji.

Ile kosztuje GPS dla psa?

Lokalizator GPS dla psa kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, cena może sięgać również paru tysięcy. Typy GPS-ów są trzy:

  • mały brelok. Jest on najtańszym wyborem. Kolejną jego zaletą jest mały rozmiar. Bez problemu doczepisz go do obroży czworonożnego przyjaciela. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta – przy pomocy bluetootha połączysz swój smartfon z urządzeniem, a aplikacja pokaże położenie psa. Wadami sprzętu jest podatność na uszkodzenia, mniejszy sygnał i słaby zasięg.
  • opaska na łapę. Jej minusem również będzie podatność na uszkodzenia. Szczególnie jeżeli twój zwierzak źle znosi dodatki.
  • obroża dla psa z GPS jest najlepszym, ale jednocześnie najdroższym wyborem. Zaletami takiego sprzętu są trwałość, największa dokładność i zasięg oraz bardzo długi czas czuwania. 

Czym różni się mikrochip od nadajnika GPS?

Mikrochip jest wszczepiany przez weterynarza, a swoją wielkością przypomina ziarnko ryżu. Pojęcie Chip GPS dla psa może być mylące. Urządzenie to przechowuje dane dotyczące zarówno psa, jak i właściciela. Jest pomocne przy zwalczaniu kradzieży. W łatwy sposób umożliwia udowodnienie, że skradziony pupil wcześniej należał do nas.

Zastosowania obu urządzeń jednak różnią się od siebie. Chip umożliwi identyfikację czworonoga, ale niestety nie pozwoli namierzyć zguby.

Pamiętaj, że GPS dla psa nie jest idealnym urządzeniem. Jest dodatkowym zabezpieczeniem i bywa bardzo pomocny, ale nie rozwiąże problemu całkowicie. Pies pozostawiony sam sobie, bez właściciela nie jest bezpieczny. W obcym miejscu może czyhać na niego wiele niebezpieczeństw, dlatego jeżeli zwierzę ma skłonności do ucieczki, warto z nim nad tym popracować samodzielnie bądź też wybrać się z czworonogiem do sprawdzonego behawiorysty. Specjalista odkryje przyczynę takiego zachowania i podpowie, jak zapobiegać częstym ucieczkom.

Co zrobić, aby GPS nie był nam potrzebny?

Częste ucieczki naszego czworonoga mogą łączyć się z brakiem ruchu. Niektórym zwierzakom wystarczy niedługi spacer, inne potrzebują dłuższych szaleństw. Pamiętaj, że jeżeli jesteś właścicielem energicznego zwierzaka, powinieneś zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Wtedy unikniesz nieprzyjemnych i nerwowych sytuacji.

Jedna z firm produkujących lokalizatory dla czworonogów podjęła się analizy, które rasy psów najczęściej uciekają swoim właścicielom. Na liście znalazły się:

  • husky;
  • pirenejskie psy górskie;
  • mieszańce pit bulla;
  • bloodhoundy.

Należy o tym pamiętać przy wyborze psa. Jeżeli nie będziesz miał czasu na długie spacery, zdecyduj się na rasę, która nie będzie potrzebowała wiele ruchu.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak wygląda badanie endoskopowe dla zwierząt?
Do usług weterynaryjnych należy bardzo wiele rozmaitych czynności, dlatego możemy oczekiwać, że niezależnie od specyfiki dolegliwości, która spotka naszego pupila, bez problemu uda nam się znaleźć dla niego pomoc....
Mastitis u krowy - wpływ zapalenia wymienia na zmiany jakościowe w mleku
Dobrostan krów mlecznych ma kluczowe znaczenie dla wydajnej produkcji mleka oraz jego jakości. Jednym z powszechnych problemów mających negatywny wpływ na ekonomikę tego procesu jest mastitis, czyli zapalenie wymienia....
Antykoncepcja jako ważny element profilaktyki weterynaryjnej
Będąc właścicielem czworonoga, należy zdawać sobie sprawę, że wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością. Niekiedy może zdarzyć się sytuacja, w której zwierzę ucieknie z domu, a po powrocie okaże się, że jest ono w...
Znajdź weterynarzy