Jakie rasy psów są najlepsze dla aktywnych osób?

Jakie rasy psów są najlepsze dla aktywnych osób?

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, potrzebujesz psa, który dotrzyma ci kroku. Wybór odpowiedniej rasy sprawi, że będziesz miał idealnego towarzysza do biegania, długich spacerów lub górskich wędrówek. Decydując się na czworonoga, warto wybierać z głową. Sprawdź, jakie rasy psów są najlepsze dla ludzi, którzy lubią spędzać czas aktywnie?

Sklepy internetowe Sklepy internetowe

Jak aktywnie spędzić czas z pupilem?

Spacer z aktywnym psem nigdy nie będzie nudny. Bieg czy przechadzkę można urozmaicić dodatkową zabawą. Pamiętaj, że najlepsza zabawa to taka, która stymuluje nie tylko ciało, ale i umysł zwierzaka. Psy uwielbiają dostawać zadania. Nieustannie ucz czworonoga nowych sztuczek i utrwalaj poznane wcześniej komendy.

Nie zapominaj, że pies także musi mieć czas na odpoczynek. Częste dawki intensywnych wrażeń mogą negatywnie wpłynąć na jego zdrowie.

Jakie rasy psów są najaktywniejsze?

Jedne rasy psów są bardziej aktywne od drugich. Wybierając czworonoga, warto zwrócić na to uwagę. Jeżeli lubisz ruch oraz dużo intensywnych zajęć ruchowych, w które chciałbyś zaangażować przyszłego pupila, wybierz tę rasę, która dotrzyma ci kroku.

Syberyjski husky

Husky to psy o dużym temperamencie. Są one żywiołowe, przyjacielskie i mają bardzo łagodne usposobienie. Charakteryzuje je także duża sprawność fizyczna. Dlatego też potrzebują one solidnej porcji ruchu. Husky to idealny towarzysz do długich wycieczek czy porannego joggingu.

Husky to zarówno towarzysz rodzinny, jak i pies sportowy. Ta rasa nie może być pozostawiona sama sobie i nie może się nudzić. Znudzony husky potrafi niszczyć przedmioty. Ma on także silny instynkt myśliwski i pozostawiony sam sobie może polować na zwierzynę.

Beagle

Rasa ta nie lubi samotności. Beagle to pies myśliwski, co oznacza, że z natury jest bardzo aktywny. Jego energia, zawadiacka natura i wesołe usposobienie sprawiają, że jest idealnym towarzyszem zabaw. Pies jest przyjazny i łagodny, ale w niektórych sytuacjach jego zachowanie będzie podyktowane instynktem myśliwskim. Beagle nie jest także idealnym stróżem – zazwyczaj jest przyjaźnie nastawiony także wobec obcych osób.

Chart

Chart to pies stworzony do biegania. Pod tą rasą kryją się różne rasy o różnej wielkości. Wszystkie łączą dwie cechy – smukły wygląd oraz niezwykła szybkość. Jest to rasa dla najbardziej wytrwałych i aktywnych. Pies ten jest idealny na wielokilometrowe dystansy.

Jack russell terier

Jack russell terier znany jest przede wszystkim z żywego usposobienia. Silna osobowość, energia i duża inteligencja to jego znaki rozpoznawcze. Jest to idealny towarzysz zabaw o niewielkich rozmiarach. Ma skłonność do nagłej ekscytacji, bywa także uparty.

Jack russell terier to pies myśliwski. Jego zadaniem było nie tyle zabicie zwierzyny, co wypłoszenie jej z kryjówki. Naturalne jest zatem, że rasa ta potrzebuje dużo ruchu i uwagi.

Doberman

Doberman to pies, który potrzebuje regularnej aktywności na świeżym powietrzu. W  naturze tej rasy leży silne przywiązanie do właściciela – wspólne bieganie czy spacery będą dla niego wymarzonym zajęciem. Dobermany to duże psy o szczupłej i muskularnej sylwetce. Idealny towarzysz do długich zabaw.

Najlepsza rasa psa dla osoby aktywnej to rasa, która charakteryzuje się dużym temperamentem. Pies to duża odpowiedzialność. Zanim adoptujesz zwierzaka, dokładnie przemyśl swoją decyzję. Pies powinien być pod stałą kontrolą weterynarza. Powinien otrzymywać także taką opiekę, jakiej potrzebuje. Dodatkowo te rasy psów będą motywować do aktywności fizycznej i staną się wiernym przyjacielem na lata.

Kategorie
Warto przeczytać
Zalety weterynaryjnych wizyt domowych
Jeśli stan naszego zwierzaka na to pozwala, wizytę weterynaryjną możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Jeżeli nasz pupil będzie wymagał leczenia lub szeregu badań, wówczas konieczna będzie wizyta w...
Jakie legowisko wybrać dla psa?
Zwierzak potrzebuje miejsca do odpoczynku. Czy wiesz, że psy śpią średnio około 12 godzin na dobę? To sporo czasu. Mimo że wiele czworonogów uwielbia wylegiwać się na kanapie albo w łóżku właściciela, warto zapewnić...
Jak bandażować kończyny u psów i kotów?
Opatrunki dla psa i kota mają zapobiegać przez wylizywaniem i rozszarpywaniem ran. Po bandaż warto sięgnąć zawsze, gdy pies się skaleczy, ponieważ niezwykle ważne jest zachowanie zdezynfekowanej rany w czystości....
Znajdź weterynarzy
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas