Materiał Partnera
Zadbaj o swojego pupila z pomocą lecznicy weterynaryjnej Wawer!

Zadbaj o swojego pupila z pomocą lecznicy weterynaryjnej Wawer!

Na właścicielu czworonoga – psa czy kota, spoczywa wiele obowiązków. Wśród nich znajduje się obowiązek zapewnienia jak najlepszych warunków do życia, regularne wizyty u weterynarza – w tym obowiązkowe szczepienia, jak i również dbanie o jego dobry wygląd. Zdaniem wielu osób innym obowiązkiem jest też zaczipowanie zwierzęcia, dzięki czemu bez problemu go odnajdziemy, gdy zaginie. Taką usługę oferuje lecznica weterynaryjna Wawer.

Czipowanie zwierzaków jest coraz popularniejsze.

Od kilku lat coraz więcej osób decyduje się na wszczepienie swojemu zwierzakowi niewielkiego czipa. Każdy z nich ma własny numer, dzięki któremu można raz-dwa zidentyfikować właściciela. Co więcej, takie urządzenie jest bardzo małe (wielkością przypomina ziarenko ryżu) i umieszcza je się pod skórą psa czy kota. Jak podpowiada nam specjalista z przychodni weterynaryjnej Wawer, zabieg czipowania zwierzęcia nie jest w ogóle bolesny, natomiast sam mikroczip nie jest wyczuwalny.

W warszawskiej lecznicy weterynaryjnej Wawer, która funkcjonuje już od 1989 roku, możemy zaczipować swojego czworonożnego przyjaciela i mieć pewność, że gdy się zgubi, to bardzo szybko do nas powróci. Wystarczy, że zostanie odczytany numer jego czipa przez specjalne urządzenie i już będzie wiadomo, kto jest jego właścicielem. Jednak to nie wszystkie zalety czipowania zwierząt. Gdy nasz pies lub kot zostanie skradziony, to znacznie łatwiej będzie nam go odzyskać. Sporą zaletą jest też to, że dzięki temu, że zwierzak ma wszczepiony czip, to może podróżować razem z nami nawet poza granicę kraju! Jakie usługi jeszcze oferuje gabinet weterynaryjny z Warszawy?

Wiele szczepień dla czworonogów.

Innym obowiązkiem każdego właściciela zwierzaka jest dbanie o regularne szczepienia, które uchronią czworonożnego przyjaciela przed różnymi chorobami – wśród nich znajdują się te, które są obowiązkowe, jak i te nieobowiązkowe. Szczepienie przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe i możemy je wykonać w warszawskiej lecznicy weterynaryjnej Wawer. Ponadto warto chronić pupila przed nosówką, parwowirozą, a także chorobą Rubartha. Na wszystkie te choroby możemy zaszczepić zwierzę w wyżej wymienionej lecznicy.

Profilaktyczne wizyty w gabinecie weterynaryjnym.

Czasem zwierzaki chorują, a nie widać tego po nich… Właśnie dlatego tak ważne są regularne wizyty w gabinecie weterynaryjnym, podczas których jest kontrolowany stan zdrowia pupila. Tego typu odwiedziny to również idealny czas na różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne takie jak czyszczenie uszu, przycięcie pazurków, czy strzyżenie. Poza tym najlepsze lecznice weterynaryjne takie jak Wawer oferują również profesjonalne doradztwo w zakresie żywienia zwierząt – podczas wizyty możemy uzyskać pomoc w odpowiednim wyborze karmy dla czworonożnego pupila.

Opracowanie:
Kategorie
Warto przeczytać
Rodzaje kulek proteinowych
Łowienie karpi wymaga stosowania specjalnych zanęt i przynęt, które są lubiane przez ten gatunek ryb i jednocześnie nie przyciągają większej uwagi innych, mniejszych ryb, głównie przez swój rozmiar. Wśród typowych...
Leczenie zwierząt egzotycznych - o czym należy pamiętać?
Właściciele kotów i psów zazwyczaj posiadają rozległą wiedzę na temat swoich pupilów, ponieważ są to najczęściej przygarniani zwierzęcy domownicy. Ostatnio bardzo popularne stało się jednak adoptowanie bądź kupowanie...
Znieczulenia w zabiegach weterynaryjnych
Rodzaje znieczuleń dla zwierząt to istotny temat dla każdego, kto posiada chorego pupila. Weterynarze w swojej pracy często spotykają się z obawami właścicieli czworonogów dotyczącymi zabiegów przeprowadzanych w...
Znajdź weterynarzy