Materiał Partnera
Co obejmuje kompleksowa obsługa pogrzebu?

Co obejmuje kompleksowa obsługa pogrzebu?

Po śmierci bliskiej osoby to rodzina musi zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z jej pochówkiem. W takiej sytuacji konieczne jest nie tylko zorganizowanie wymaganych dokumentów, lecz także wybranie formy pogrzebu, urny, trumny i wielu innych przedmiotów niezbędnych podczas całej ceremonii. Z tego powodu warto postawić na firmę, która oferuje kompleksowe usługi w jednym miejscu. Co wchodzi w ich skład?

Niezbędne formalności 

Pogrzeb wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Jeśli zgon nastąpił w szpitalu, to właśnie tam trzeba wystąpić o wydanie niezbędnych dokumentów. Rodzina musi zająć się także sprawami urzędowymi i ustaleniem szczegółów z władzami cmentarza oraz kościołem (w sytuacji, gdy pogrzeb ma mieć charakter religijny). W tych formalnościach może pomóc zakład pogrzebowy oferujący kompleksową obsługę pogrzebów.

Ważne jest także wybranie przedmiotów niezbędnych podczas ceremonii. Jeśli ma dojść do kremacji, potrzebna będzie urna. W przypadku tradycyjnego pochówku konieczne okazuje się wybranie trumny. Czasami rodzina nie chce samodzielnie decydować się na konkretne przedmioty, dlatego warto postawić na usługi miejsc, które oferują także doradztwo pogrzebowe.

- Żałoba sprawia, że najbliższe osoby często nie są w stanie podejmować racjonalnych i trafionych decyzji. Wówczas z pomocą przychodzą specjaliści, którzy dopasują odpowiednie kwiaty, wieńce czy całuny do trumny lub urny oraz charakteru całej uroczystości – mówi ekspert z Zakładu Pogrzebowego Piotr oferującego kompleksowe usługi związane z pochówkiem.

Transport i kwestie techniczne 

Przed pogrzebem trzeba także zająć się kwestiami związanymi z transportem ciała do wskazanego miejsca. Często konieczne okazuje się także skorzystanie ze specjalnych chłodni oraz przygotowanie zmarłego poprzez wykonanie podstawowych zabiegów kosmetycznych.  Wiele zakładów pogrzebowych oferuje takie usługi, dzięki czemu wszystkie niezbędne formalności mogą być załatwione w jednym miejscu. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo  korzystne dla rodziny, która często jest pogrążona w żałobie na tyle, że organizowanie pomocy kolejnych firm jest dla niej za trudne.

Zakłady pogrzebowe odpowiadają także za przebieg ceremonii i zapewnienie odpowiedniego charakteru uroczystości. Czasem w takich miejscach można załatwić też transport żałobników oraz przygotowanie nekrologu czy ksiąg kondolencyjnych. Kompleksowa obsługa pogrzebu pozwala na dopięcie całej ceremonii na ostatni guzik w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z usług kilku firm.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak wygląda ceremonia pogrzebowa w obrządku katolickim?
Pogrzeb katolicki jest bardzo uroczystą ceremonią kościelną pełną powagi oraz podniosłej atmosfery, która obejmuje szereg określonych czynności i modlitw liturgicznych. W obrządku katolickim duży nacisk kładzie się na...
Jak wybrać odpowiednią klepsydrę i tablicę nagrobną?
Odejście bliskiej osoby to bardzo trudny moment w życiu każdego człowieka. Chociaż śmierć jest sprawą naturalną, to rzadko kiedy jest się na nią przygotowanym. Każdy potrzebuje czasu na żałobę, ale niestety sprawami...
Profesjonalizm w trudnych zadaniach
Dążenie do zachowania profesjonalizmu w codziennym życiu, jak i w życiu zawodowym, jest często niezwykle trudnym zadaniem. Szereg problemów, które pojawiają się na codziennych ścieżkach życia, może łatwo wytrącić z...
Znajdź zakłady pogrzebowe