Materiał Partnera
Plastikowy wazon na cmentarz - wady i zalety

Plastikowy wazon na cmentarz - wady i zalety

Kwiaty na grobach, podobnie jak znicze, pełnią funkcję ważnego symbolu. Mówią o tym, że pamiętamy o naszych zmarłych bliskich. Stąd wielu osobom zależy na obecności wazonu na pomniku. Jednym z powszechnie stosowanych rozwiązań są wazony cmentarne wykonane z tworzywa sztucznego. Czy warto się na nie decydować? Sprawdźmy, czym się charakteryzują.

Zalety plastikowych wazonów na cmentarz

Akcesoria funeralne czy produkty takie jak doniczki i wazony przeznaczone na groby stanowią specyficzny asortyment. Dlatego dobre firmy specjalizujące się w ich tworzeniu kładą nacisk na odpowiednią jakość oraz właściwą estetykę. Dzięki temu możemy otrzymać trwały i wytrzymały wazon cmentarny, który będzie dobrze się prezentował.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Toma, produkującej plastikowe wazony na cmentarz: Tworzywo, z jakiego powstają artykuły tego rodzaju, jest odporne na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Nie straszne mu są ani opady deszczu i śniegu, ani promienie słoneczne. Nie mają w zwyczaju pękać czy zmieniać barwę. Konstrukcja plastikowych wazonów jest stabilna, a kształty i wzory dostosowane do funkcji, jakie mają pełnić. Podobnie jest w przypadku kolorów – wśród akcesoriów cmentarnych dominują odcienie czerni i złota. Barwy te współgrają z symboliką funeralną, a do tego najlepiej prezentują się na kamiennych pomnikach.

Dlaczego jeszcze opłaca się wybrać wazon cmentarny z tworzywa sztucznego?

Produkty tego typu cechuje także praktyczność i bezpieczeństwo, za które odpowiada ich stabilna konstrukcja. Taki wazon jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne i nawet jeśli przewróci się na płytę nagrobną, to nie spowoduje niepożądanych uszkodzeń czy zabrudzeń, do jakich często dochodzi po upadku wazonów wykonanych z kamienia.

Wreszcie zdecydowaną zaletą wazonów z tworzyw sztucznych jest ich cena. Nawet te najwyższej jakości będą nas kosztowały znacznie mniej niż te kamienne.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że dostępne są plastikowe wkłady do wazonów wkomponowanych w pomniki. Takie rozwiązanie z kolei sprawdzi się zarówno w przypadku otworów w pojemnikach z kamienia, jak i metalowych. A to wszystko dzięki szerokiemu rantowi, przystosowanemu do podtrzymywania wkładu i chronienia go przed nadmiernym osadzaniem się.

A jakie wady mają plastikowe wazony cmentarne?

Faktem jest, że tworzywo sztuczne jest znacznie lżejsze od innych materiałów. Jednak, jak już wspominaliśmy wyżej, przewrócenie się wazonu wykonanego z takiego surowca nie przyczyni się do powstania widocznych na pomniku zniszczeń. A jeśli wybierzemy odpowiedni model od dobrego producenta, możemy mieć pewność, że takiego wazonu wiatr bez trudu nie zdmuchnie.

Wadą może być kolor i faktura tworzywa sztucznego, ale – co niezwykle istotne – odnosi się to głównie do plastiku kiepskiej jakości. Jeśli wybierzemy wazon od sprawdzonego sprzedawcy, nie będziemy mieli powodów do tego, aby narzekać na jego estetykę. 

Kategorie
Warto przeczytać
Czy kremacja zwłok jest zgodna z wiarą katolicką?
W obliczu śmierci członka rodziny wiele osób staje przed trudną decyzją dotyczącą wyboru formy pochówku. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest kremacja, niemniej jednak chrześcijański zwyczaj pochowania zwłok...
Formalności pogrzebowe. Zasady postępowania po śmierci bliskiej osoby
Śmierć bliskiej osoby, szczególnie ta nagła i niespodziewana, dla wielu stanowi najbardziej traumatyczne wydarzenie w życiu. Odnalezienie się w praktycznej nowej rzeczywistości – bez rodziców, dziecka lub małżonka –...
Poradnik, jaki nagrobek wybrać?
Chcesz postawić nowy nagrobek lub odnowić starszy grób? Dowiedz się, jak wybrać nagrobek. Skromny czy bogato zdobiony? Z granitu czy marmuru? Z fotografią czy portretem wyrytym w kamieniu? Sprawdź wskazówki i dowiedz...
Znajdź zakłady pogrzebowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas