Czarne baterie natryskowe - do jakich łazienek pasują?
Czerń kojarzy się z luksusem i elegancją, jednak w nadmiarze może przytłaczać. Z tego powodu czarne baterie prysznicowe wydają się być doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie zdominują wystroju łazienki, a jedynie podkreślą jej charakter. Pojawia się tylko pytanie, w jakie style aranżacyjne wpisze się armatura w czarnym kolorze? Kiedy warto się na nią zdecydować? I czy to prawda, że jest kłopotliwa w utrzymaniu w czystości?
Czarne baterie prysznicowe a metraż łazienki
Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają bardzo ważną rolę. Ich wybór warto dobrze przemyśleć. Jednym z kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę, jest metraż pomieszczenia. Ciemne barwy w przeciwieństwie do jasnych sprawiają, że dostępna powierzchnia wydaje nam się mniejsza. W przypadku niewielkich łazienek lepiej jest unikać kolorów w takiej tonacji. Nie dotyczy to jednak czarnych baterii prysznicowych. Kolor tego typu elementów armatury nie zmniejszy optycznie pomieszczenia. Mogą to natomiast zrobić ciemne płytki ceramiczne, ściany czy meble. A zatem na nie należy zwrócić uwagę i ostrożnie dobierać ich wzory i kolory.
Ponadczasowe połączenie czerni i bieli
Jeśli nasza łazienka nie jest duża, wówczas najlepiej jest postawić na bezpieczne rozwiązania. A takim z pewnością będzie wybór terakoty, armatury sanitarnej i mebli w stonowanych, jasnych barwach oraz czarnych baterii natryskowych. Miłośnikom klasycznych połączeń proponujemy ponadczasowy duet tworzony przez czerń i biel.
Śnieżnobiałe lub kremowe płytki, brodziki, wanny, umywalki i szafki doskonale uzupełnią natryski, kolumny prysznicowe i wylewki w kolorze czerni. Ciekawą propozycję stanowią praktyczne i estetyczne produkty z serii Cento, Ares czy Dima marki Kuchinox, które wyróżnia wysoka jakość materiałów wykonania i atrakcyjna cena. I to nie wszystkie zalety, które czynią je wartymi polecenia. Czarne baterie prysznicowe Kuchinox cechuje również prosta i zwarta konstrukcja, która wraz z matowym wykończeniem sprawia, że bardzo elegancko się prezentują i – co niezwykle ważne – pasują niemal do każdego stylu aranżacyjnego.
Uniwersalny charakter czerni
Czerń, podobnie jak biel, bez problemu łączy się z innymi barwami. Dzięki temu właściciele łazienek o większym metrażu mogą dać upust swojej fantazji i łączyć czarną armaturę łazienkową z różnokolorowymi płytkami i elementami wystroju – od pasteli, przez beże, na intensywnych odcieniach czerwieni kończąc.
Czarne baterie czy natryski z pewnością sprawdzą się w stylu glamour, w którym przeważają biel, czerń oraz srebro. Jeśli cenimy sobie minimalizm, możemy zrezygnować ze srebra i wybrać tradycyjne połączenie czerni i bieli. Wbrew pozorom czarno-białe aranżacje nie muszą oznaczać zimnych i mało przytulnych. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy ocieplić wystrój łazienki, wybierając armaturę z matowym wykończeniem, a także kładąc na podłogę miękkie i puchate chodniki.
Czarne baterie natryskowe doskonale wpiszą się także w bardzo modny obecnie styl industrialny, w którym króluje metal i drewno, a obecność czarnych elementów wyposażenia jest wręcz wymagana. W takich łazienkach, o ile powierzchnia nie jest zbyt mała, można również postawić na czarną umywalkę.
Dla tych osób, których wyraziste koncepcje wnętrzarskie nie przekonują, dobrym rozwiązaniem mogą być aranżacje w stylu rustykalnym, scandi lub boho. W nich czarna armatura może być idealnym dodatkiem.
Cała prawda o czyszczeniu czarnej armatury łazienkowej
Można się spotkać z opinią, że czarne baterie nie są tak funkcjonalne jak chromowane baterie łazienkowe. W rzeczywistości jest inaczej. Armatura o czarnym wykończeniu może być równie praktyczna i wygodna w użytkowaniu jak ta tradycyjna. Wystarczy o nią właściwie dbać. Jak?
Czarne baterie prysznicowe, umywalkowe i wannowe wymagają standardowej pielęgnacji, a zacieki wodne nie są na nich bardziej widoczne niż na chromowanych elementach. Proces tworzenia się osadów wapiennych zależy zaś od stopnia twardości wody, nie od rodzaju armatury.
Regularne czyszczenie czarnych baterii natryskowych przy użyciu wody z mydłem i miękkich ściereczek wykonanych z mikrofibry w zupełności wystarczy do tego, aby armatura dobrze się prezentowała i pozostawała w dobrym stanie.