5 zalet segmentowych bram garażowych
Oszczędność miejsca, dowolność kształtu otworu garażowego czy różne sposoby montażu bramy – to najważniejsze cechy segmentowych bram garażowych. Nieodłącznym ich elementem jest również pełna automatyzacja otwierania i zamykania. W jaki sposób cechy bram segmentowych wpływają na komfort ich użytkowania? Dlaczego warto po nie sięgnąć do własnego garażu? Przeczytaj!
Po pierwsze – segmentowa brama zajmuje mniej miejsca przy otwieraniu
To jeden z ważniejszych czynników, które wpływają na wybór wariantów segmentowych. Ich konstrukcja sprawia, że podczas otwierania i zamykania nie wystają poza lico budynku. Jak wskazuje producent bram garażowych DARIO z Rabki-Zdrój, bramy segmentowe można instalować nawet na posesjach o niewielkiej powierzchni użytkowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przy samej bramie zaparkować samochód lub inny pojazd, bo użytkowanie bramy nie ingeruje w przestrzeń przed budynkiem.
Po drugie – dowolność kierunku otwierania
Najczęściej spotykanym wariantem otwierania bram segmentowych jest kierunek górny. Prowadnice umieszcza się wtedy przy suficie, co zapewnia komfortowe użytkowanie bramy zwłaszcza w wysokich zabudowaniach. Jednak wszędzie tam, gdzie strefa przysufitowa jest wykorzystana na prowadzenie instalacji sanitarnych lub wentylacyjnych, świetnym sposobem jest montaż bramy o otwieraniu bocznym. W tym przypadku elementy przesuwają się na jedną ze ścian wewnętrznych. Dzięki temu łatwiej jest umieścić w garażu wysoki pojazd lub wykonać przy suficie niezbędne instalacje.
Po trzecie – łatwość otwierania w trudnych warunkach
Mowa nie tylko o samej automatyce bramy, ale również utrudnionych warunkach pogodowych. W trakcie zimy zalegający śnieg może skutecznie utrudniać otwieranie bramy. Dlatego przed wyjazdem z garażu należy każdorazowo odśnieżać podjazd. Natomiast otwierane do góry lub na bok bramy garażowe segmentowe zupełnie nie mają z tym problemu.
Po czwarte – podniesione bezpieczeństwo
Komfort użytkowania to nie wszystko. Równie ważne jest bezpieczeństwo. W przypadku bram segmentowych do garażu pod kątem ochrony antywłamaniowej kluczowy okazuje się system prowadnic. Dzięki niemu można zastosować system wzmocnionych ryglowań, który skuteczniej chroni bramę przed sforsowaniem przez złodzieja.
Po piąte – podniesiony stopień termoizolacji
W garażach wbudowanych w kubaturę budynku poziom izolacji termicznej ma duże znaczenie. Bramy segmentowe dzięki poruszaniu się w prowadnicach są o wiele łatwiejsze do skutecznego ocieplenia. Montaż wewnątrz budynku powoduje, że dodatkowa izolacja szczelin przy narożnikach spełnia swoją funkcję lepiej niż w przypadku bram otwieranych na boki.
Powyższe zalety bram segmentowych do garażu sprawiają, że mnóstwo osób zdecydowało się właśnie na ten typ bramy w swoim garażu!