Czy wybudowanie hali modułowej wymaga specjalnych warunków gruntowych?
Hale modułowe to rozwiązanie powszechnie stosowane w przemyśle i innych działalnościach gospodarczych – np. magazynowaniu czy mechanice samochodowej. Podobnie jak każdy budynek, halę modułową powinno się stawiać na odpowiednim gruncie. Sprawdźmy, jakie podłoże najlepiej się nadaje w tym celu.
Na jakim podłożu można wybudować stalową halę modułową?
Podobnie jak w przypadku innych obiektów budowlanych, postawienie hali modułowej wymaga odpowiednich warunków gruntowych. Podłoże musi odznaczać się odpowiednią nośnością – na gruntach słabonośnych konieczne jest zastosowanie odpowiednich fundamentów, co jednak podnosi koszty całej inwestycji. Fundamenty te są jednak konieczne – bez nich istnieje duże prawdopodobieństwo nierównomiernego, nadmiernego osiadania budynku. Ważne jest również, by przed rozpoczęciem inwestycji sprawdzić wysokość wód gruntowych na danym obszarze.
Krótko mówiąc – halę modułową, tak samo jak inne obiekty budowlane, najlepiej budować na gruntach spoistych i twardoplastycznych, takich jak piaski gliniaste, iły lub gliny. Nie polecane jest z kolei budowanie na gruntach mniej stabilnych, takich jak namuły. Profesjonalne usługi z zakresu projektowania i budowy hal modułowych znajdziemy w ofercie firmy Skeleton.
Czemu warto zdecydować się na zbudowanie hali modułowej?
Niska cena i szybkość w budowie to nie jedyne argumenty, przemawiające za wyborem hali modułowej. Cały proces jej budowy jest również ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Stalowe konstrukcje są w pełni odnawialne i łatwe w recyclingu, podczas gdy beton i cegła stanowią nieodwracalne obciążenie dla natury. Decydując się na halę modułową wspieramy praktyki proekologiczne i robimy coś dobrego dla naszej planety.
Zbudowanie hali modułowej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej, funkcjonalnej przestrzeni magazynowej, produkcyjnej lub halowego garażu. Niemniej jednak, przed przystąpieniem do budowy należy zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi gruntów kamiennych i upewnić się, że wybrany teren jest odpowiedni. Dzięki odpowiedniej analizie naszej ziemi i dokładnemu planowaniu, zbudowanie hali może stać się bardzo opłacalną, szybką oraz proekologiczną inwestycją.