Czym są bramy szybkobieżne i gdzie spiszą się najlepiej?
Efektywne funkcjonowanie obiektów budowlanych wykorzystywanych do różnych potrzeb biznesowych wymaga zainstalowania w nich wielu systemów zapewniających właściwe warunki do prowadzenia konkretnego typu działalności. Jednym z ważniejszych elementów używanych w magazynach, centrach spedycyjnych, a także w halach produkcyjnych są odpowiednie bramy przemysłowe. Wśród ich kluczowych charakterystyk znajduje się szybkość działania.
Dlaczego korzystanie z bram szybkobieżnych to dobry pomysł?
Bramy przemysłowe umożliwiają korzystanie z doków przeładunkowych koniecznych do sprawnego przekazywania dostaw oraz odbierania wydawanego z magazynu ładunku. Korzysta się z nich również wewnątrz obiektów, oddzielając od siebie różne przestrzenie. Często jest to niezbędne z uwagi na odmienne warunki panujące wewnątrz. Sprawdzają się one także wówczas, gdy w grę wchodzi ograniczenie dostępu do części magazynu oraz lepsza kontrola nad przepływem towarów. W obiektach, które służą do obsługi znacznych ilości towarów zarówno bramy wewnętrzne, jak i zewnętrzne są otwierane wielokrotnie, nierzadko w krótkich odstępach czasowych. Dla zapewnienia płynnego przebiegu niezbędnych operacji logistycznych trzeba więc zadbać o to, by mogły otwierać się i zamykać z dużą prędkością. Rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie tego efektu, są bramy szybkobieżne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sterowania mogą one otwierać się samoczynnie już podczas zbliżania się do nich wózka widłowego i błyskawicznie zamykać się, gdy tylko znajdzie się on po drugiej stronie. Będzie to przyspieszało działanie magazynu, ograniczając czas, w którym z wnętrza może wydostawać się ciepło, a jednocześnie zagwarantuje oszczędność energii potrzebnej do utrzymywania wewnątrz stałej temperatury.
Gdzie sprawdzą się bramy szybkobieżne?
Bramy szybkobieżne montuje się w różnych obiektach przemysłowych. Często są to hale produkcyjne, w których z uwagi na prowadzone procesy technologiczne zachodzi potrzeba ograniczenia wydostawania się powietrza z konkretnych pomieszczeń, a także tam, gdzie liczy się zredukowanie ryzyka przedostawania się zanieczyszczeń. Takie rozwiązania sprawdzają się m.in. w przemyśle elektronicznym, spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym. Bramy szybkobieżne będą niezastąpione również w obiektach, w których liczy się tempo przemieszczania towarów – w dużych magazynach firm handlowych, centrach spedycyjnych i budynkach należących do firm kurierskich. Szeroki wybór bram przemysłowych, w tym szybkobieżnych oferuje firma Margodoors. Zajmuje się ona również bramami przeciwpożarowymi i garażowymi.