Jakie kontenery budowlane są najczęściej zamawiane?
Coraz częściej decydujemy się na wynajem kontenera na odpady budowlane. Nie ma się czemu dziwić, bo ułatwia on utrzymanie porządku podczas budowy lub remontu, a także pozwala szybko, bez zbędnych problemów i zgodnie z prawem pozbyć się odpadów budowlanych. Jakie kontenery budowlane są zamawiane najczęściej? Co wziąć pod uwagę podczas wyboru kontenera na odpady budowlane? Podpowiadamy.
Co zrobić z odpadami budowlanymi?
Odpadów budowlanych nie możemy wyrzucić do kontenera na odpady niesegregowane, bo jest to niezgodne z obowiązującym prawem. W większości gmin zbiórki odpadów budowlanych odbywają się sporadycznie, a np. gruz z budowy nie jest odbierany w dużej ilości. Jeżeli chcemy we własnym zakresie pozbyć się gruzu z posesji, musimy sami zawieźć odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, co wiąże się z dodatkowymi problemami. Z tego względu najczęściej wybieranym obecnie rozwiązaniem jest wynajem kontenera na odpady budowlane, który ułatwia nie tylko pozbycie się śmieci z terenu posesji, ale także pozwala na ich bezpieczne składowanie.
Korzystając z kontenera, możemy również uniknąć bałaganu, który po zakończeniu prac trzeba uprzątnąć, a także zniszczenia np. trawnika i zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Kontener na odpady budowlane można wynająć m.in. w firmie Zuzper, która działa na terenie Poznania i okolic, specjalizując się w odbiorze różnego rodzaju odpadów, a także ich recyklingu.
Jaki kontener zamówić?
Wybór kontenera jest trudny, bo do dyspozycji mamy pojemniki na odpady o różnej pojemności. Pojemność kontenera wpływa na jego cenę, dlatego warto skorzystać z porady specjalistów z firmy, która zajmuje się wynajmem kontenerów. W przypadku niewielkich remontów mieszkań oraz domów najczęściej wybierane są małe kontenery na odpady budowlane, których pojemność pozwala na pomieszczenie 5-7 metrów sześciennych gruzu czystego, zmieszanego lub zanieczyszczonego.
Pojemniki na odpady budowlane, o średniej pojemności około 10 metrów sześciennych, są często wybierane w przypadku generalnych remontów. Duże kontenery, których pojemność może przekraczać nawet 30 metrów sześciennych, sprawdzają się np. podczas generalnych remontów budynków wielorodzinnych, a także na etapie budowy, wyburzeń i rozbiórek.