Jakie są główne zalety podłóg modułowych?
Firmy, które się rozwijają, korzystają z coraz większych ilości sprzętów i okablowania. Taka sytuacja prowadzi do konieczności uporządkowania urządzeń, w taki sposób, aby działały sprawnie i bezpiecznie, a do tego, aby w razie potrzeby mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na montaż w podłogi modułowe. Czym się charakteryzuje taka instalacja i jakie korzyści płyną z inwestycji w nią?
Funkcjonalność podłóg modułowych
Na początek warto krótko wyjaśnić, czym właściwe są podłogi modułowe. Otóż mowa tutaj o układzie specjalnie dobranych i zamocowanych na wspornikach płyt modułowych, który pozwala na stworzenie podłoża przeznaczonego do magazynowania okablowania, które jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania sprzętów w firmie, na przykład instalacji elektrycznej czy klimatyzacji precyzyjnej. Jeśli chodzi o powody, dla których warto zainwestować w podłogi podniesione, to zaliczamy do nich przede wszystkim funkcjonalność. Mowa tutaj między innymi o tym, że konstrukcja jest tworzona w taki sposób, aby zapewniać bezproblemowy dostęp do każdego elementu okablowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku, w którym dojdzie do awarii systemu albo konieczna będzie jak najszybsza wymiana jednego z przewodów.
Jakie są inne korzyści płynące z inwestycji w podłogi podniesione?
Funkcjonalność i wygoda to niewątpliwie czynniki, które przemawiają za inwestycją w montaż podłogi podniesionej w firmie. Nie są to jednak jedyne zalety takiego rozwiązania. Aby lepiej poznać korzyści płynące z takiej inwestycji, zapytaliśmy o szczegóły naszego rozmówcę, czyli specjalistę z firmy zajmującej się sprzedażą serwerowni w Warszawie, który powiedział nam:
- Jedną z ważniejszych zalet podłóg modułowych, na które zwracają uwagę nasi Klienci, są koszty. Mowa tutaj nie tylko o kosztach związanych z montażem, ale przede wszystkim z użytkowaniem. Jeśli bowiem zdarzy się tak, że jeden z elementów podłogi będzie wymagał zniszczenia, na przykład na skutek awarii, to naprawa takiego fragmentu nie będzie wymagała wymiany całej nawierzchni, a jedynie konkretnej płyty. W związku z tym mamy tutaj do czynienia nie tylko z oszczędnością czasu, ale również pieniędzy. Warto też wspomnieć o tym, że takie podłogi są antyelektrostatyczne, co w praktyce oznacza, że nie wymagają zastosowania specjalnej wykładziny.
Oprócz omówionych przez naszego rozmówcę kwestii chcielibyśmy jeszcze krótko wspomnieć o estetyce. Do pokrycia podłogi technicznej można wykorzystać rozmaite materiały, na przykład terakotę, wykładzinę dywanową, panele czy marmury. Dzięki temu można je łatwo dopasować do wystroju wnętrza.