Najważniejsze parametry moskitier
Moskitiery to wysokiej jakości zabezpieczenia zarówno na otwory okienne, jak i drzwiowe. Przydają się głównie latem, gdy podczas ciepłych wieczorów owady próbują przedostać się do wnętrza domu czy mieszkania. Aby jednak spełniały swoje zadanie, muszą być właściwie wybrane i zamontowane. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze parametry moskitier. Sprawdź, czym się kierować przy ich zakupie, by zadbać o wysoką ochronę przed insektami.
Siatki zabezpieczające na okna i drzwi są znane już od kilku lat, jednak jeszcze jakiś czas temu były montowane grube modele, uniemożliwiające przepływ świeżego powietrza czy promieni słonecznych. Obecnie coś takiego nie może mieć miejsca! Dostępne współcześnie moskitiery są zbudowane w taki sposób, że spokojnie przepuszczają powietrze i słońce, a tym samym zapobiegają wlatywaniu nawet najdrobniejszych owadów.
Pracownik internetowego sklepu z moskitierami mówi: Bogaty wybór siatek zabezpieczających sprawia, że każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie. Podczas zakupu należy się kierować wysoką jakością wykonania i rodzajem materiałów wykorzystanych do produkcji moskitier. Warto również wybrać odpowiedni kolor produktów, aby pasowały do wnętrza.
Materiał stosowany do produkcji moskitier
Najlepiej sprawdzają się moskitiery powstałe z włókna szklanego, ponieważ wyróżnia się ono świetnymi parametrami. Materiał cechuje przede wszystkim lekkość, a co za tym idzie – produkty tego rodzaju niewiele ważą. Jednocześnie są bardzo wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia. Z łatwością można je zamontować, proces przebiega prosto i sprawnie. Warto zwrócić uwagę również na to, by moskitiera była pokryta dodatkową warstwą ochronną. Dzięki temu zapewni jeszcze lepszą ochronę przed owadami i różnymi zanieczyszczeniami, np. pyłkami. Bardzo dobry wybór stanowią siatki zabezpieczające powlekane warstwą PVC lub polimeru. Zwiększa to żywotność produktów.
Jaką gęstość oczek wybrać?
Wybierając wysokiej jakości moskitierę do domu czy mieszkania, należy zwrócić uwagę również na gęstość zastosowanych w niej oczek. Nie mogą być one za duże, ponieważ mogłyby przepuszczać owady lub kurz czy pyłki. Niewskazane są jednak zbyt malutkie oczka, gdyż mogą utrudniać przepływ świeżego powietrza i dostęp promieni słonecznych. Warto więc zdecydować się na wersję pośrednią – taką, by spokojnie przepuszczała powietrze i słońce, ale również, aby zabezpieczała wnętrze przed insektami.