Materiał Partnera
Systemy przesuwne Smart-Slide – drzwi tarasowe o znakomitych właściwościach termicznych

Systemy przesuwne Smart-Slide – drzwi tarasowe o znakomitych właściwościach termicznych

Systemy przesuwne Smart-Slide to nowa generacja drzwi tarasowych o podwyższonych właściwościach termicznych zwiększających komfort cieplny mieszkańców. Produkowane z wysokiej jakości materiałów modele są świetną alternatywą dla tradycyjnych systemów. Znakomicie sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Czym charakteryzują się modele Smart-Slide? Dlaczego warto w nie zainwestować?

Charakterystyka systemów przesuwnych Smart-Slide

Wysoka funkcjonalność i duże możliwości aranżacyjne sprawiają, że modele przesuwne Smart-Slide są bardzo chętnie wybierane przez producentów i sprzedawców systemów do budowy przesuwnych drzwi tarasowych. Do najważniejszych cech charakterystycznych produktu należy duża szczelność przekładająca się na zwiększone właściwości termoizolacyjne oraz podwyższony komfort użytkowania, dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie AMB z Poznania, która od ponad 30 lat zajmuje się produkcją stolarki okienno-drzwiowej: Systemy przesuwne Smart-Slide produkowane są z materiałów gwarantujących niską przepuszczalność powietrza, w tym odporność na działanie wiatru i niskich temperatur. Parametry te osiągnięto dzięki wysokiej jakości uszczelkom obwodowym skrzydła, które zostały umiejętnie dopasowane do całej konstrukcji. Uszczelki te są dociskane do ościeżnicy po każdym przekręceniu klamki. Wysoka szczelność gwarantowana jest również przez dodatkowe punkty ryglowania znajdujące się w obszarze słupka.

Zwiększone właściwości termoizolacyjne to niejedyna zaleta systemów przesuwnych Smart-Slide. Drzwi te charakteryzuje też nowoczesny mechanizm gwarantujący intuicyjne otwieranie i zamykanie skrzydła. Specjalnie dobrane do tego modelu okucia zapewniają intuicyjną obsługę, z którą bez problemów poradzi sobie każda osoba. Skrzydło przesuwane jest po prowadnicach cicho i bez żadnego oporu. Systemy zostały wyposażone także w mechanizm blokujący ułatwiający swobodne zamykanie skrzydła w ramie. Obsługa drzwi nie wymaga użycia siły, wszystko odbywa się szybko i sprawnie.

Dlaczego warto zainwestować w systemy przesuwne Smart-Slide?

Systemy przesuwne Smart-Slide to rozwiązanie dedykowane wymagającym inwestorom. Szczególnie dobrze sprawdzą się podczas aranżacji wnętrz, w których zastosowano bardzo modne ostatnio duże przeszklenia. W zależności od schematu systemy te umożliwiają tworzenie konstrukcji o wymiarach  5,8 x 2,4 m (schemat C) oraz maksymalnych wymiarach 4 x 2,4 m w standardowym kolorze białym i 3,8 x 2,3 m w kolorze innym niż biały (schemat A). Cały obwód skrzydła jest ryglowany, co przekłada się na dużą siłę docisku, przy jednoczesnym lekkim przesuwaniu, bez konieczności użycia siły fizycznej. Jest to szczególnie duży atut w porównaniu m.in. z modelami odstawno-przesuwnymi.

W systemy Smart-Slide warto zainwestować również z powodu oszczędności miejsca i możliwości optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Modele przesuwne mają w tym aspekcie zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi systemami rozwierno-uchylnymi. Otwarcie skrzydła przesuwnego nie wymaga dużej ilości miejsca w pomieszczeniu, dzięki czemu modele te znakomicie sprawdzają się w przypadku mieszkań o mniejszym metrażu. Drzwi po otworzeniu nie ingerują w przestrzeń wewnętrzną, która może być zagospodarowana i wykorzystana w innym celu. Jest to więc rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i uniwersalne, ponieważ świetnie współgra z niemal wszystkimi współczesnymi stylami architektonicznymi.