Geoformat Usługi geodezyjne Andrzej Zduniak – inwentaryzacja po zakończeniu budowy
Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza polega na zebraniu aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu poszczególnych elementów zagospodarowania działki. Konieczne jest określenie między innymi ich położenia oraz kształtu. Z naszego artykułu dowiesz się, jak przebiega inwentaryzacja powykonawcza oraz kiedy konieczne jest jej przeprowadzenie! Zachęcamy do czytania!
Czym jest inwentaryzacja powykonawcza budynku? Jak przebiega?
Przeprowadzenie powykonawczej inwentaryzacji jest konieczne po zakończeniu budowy domu jednorodzinnego, budynku, którego budowa wymagała pozwolenia, przyłącza gazowego, elektroenergetycznego, kanalizacyjnego i gazowego
– informuje pracownik zakładu Geoformat Usługi geodezyjne Andrzej Zduniak.
Jak przebiega inwentaryzacja? Oto kilka najważniejszych etapów:
zgłoszenie prac w ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej,
potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do ODGiK,
analiza i opracowanie materiałów,
wykonanie pomiarów w terenie,
przygotowanie wymaganej dokumentacji na podstawie uzyskanych pomiarów oraz skompletowanie operatu technicznego,
złożenie przygotowanego operatu do ODGiK oraz przekazanie otrzymanych map klientowi.
Pomiar bieżący i pomiar końcowy
W trakcie budowy nowego obiektu konieczne jest przeprowadzenie pomiarów bieżących i końcowych. Pomiar bieżący dotyczy obiektów, które w najbliższym czasie zostaną zasypane, np. poprowadzone przewody. Z kolei pomiarem końcowym objęte są obiekty po zakończeniu prac budowlanych.
Inwentaryzacja – Geoformat!
Warto pamiętać, że inwentaryzację powykonawczą może wykonać wyłącznie uprawniony i wykwalifikowany geodeta, na przykład Andrzej Zduniak. Zlecając to zadanie firmie Geoformat, możesz być pewny kompleksowej obsługi, rzetelnie i terminowo przeprowadzonych prac oraz zgodności przygotowanej dokumentacji z aktualnie obowiązującymi normami. Firma działa na terenie kilku powiatów, w tym: piaseczyńskiego, grójeckiego, warszawskiego i pruszkowskiego. Sprawdź ją!