Materiał Partnera
Jak dobrać oprawki okularowe dla dziecka?

Jak dobrać oprawki okularowe dla dziecka?

Wady wzroku dotykają nawet najmłodszych, dlatego tak ważne jest wykonywanie badań już od pierwszych lat życia pociechy. Jeśli okaże się, że powinna ona nosić okulary, nie pozostaje nic innego jak wybranie odpowiednich oprawek. Modele dla dzieci cechują się nieco innymi wymiarami i designem niż warianty dla dorosłych. Jak dopasować idealne oprawki okularowe dla najmłodszych?

Wygoda przede wszystkim 

Dzieci często są mniej cierpliwe niż dorośli, a oprawki powodujące dyskomfort w ich przypadku mogą budzić ogromną frustrację i zniechęcać do noszenia okularów. Z tego powodu warto zadbać, by wybrany model pozwalał na wygodne noszenie, nie denerwując małego użytkownika. Zazwyczaj oprawki dla dzieci są znacznie mniejsze niż te tworzone z  myślą o dorosłych. Przed wybraniem danego produktu warto jednak zmierzyć co najmniej kilka propozycji i sprawdzić, w którym egzemplarzu Twoja pociecha czuje się najlepiej.

- Obecnie wybór oprawek dla dzieci jest tak ogromny, że jedynym problemem staje się zdecydowanie się na konkretną propozycję. Dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego warto postawić na egzemplarz, który zapewnia pełen komfort noszenia. Wówczas nie zniechęcą się one do korzystania z okularów, a korygowanie wady wzroku będzie łatwiejsze – tłumaczy specjalista z salonu optycznego Okooko w Łodzi.

Dzieci często się schylają, na przykład podczas układania puzzli, kolorowania czy zabawy lalkami. Z tego powodu warto zadbać o to, by oprawki nie zsuwały się z nosa podczas aktywności w takiej pozycji. Konieczność częstego poprawiania okularów może irytować małego użytkownika, przez co będzie on korzystał z nich niechętnie. Wybierając konkretne oprawki, warto przeprowadzić próbę i schylić się kilka razy w celu sprawdzenia, czy dany model nie zsunie się z nosa.

Wygląd zgodny z preferencjami dziecka 

Okulary dla małych dzieci powinny trafiać w ich gusta. Często zdarza się, że maluchowi podobają się zupełnie inne egzemplarze niż jego rodzicom. Warto pójść na ugodę i kupić dokładnie takie oprawki, jakie wybrała Twoja pociecha. Wówczas można liczyć na to, że będzie ona korzystać z okularów z przyjemnością.

Okulary dla dzieci różnią się wyglądem od tych dla dorosłych. Na rynku znaleźć można, co prawda, produkty minimalistyczne, ale często na oprawkach dla najmłodszych pojawiają się kolorowe motywy. Takie produkty mają także nieco bardziej wyraziste barwy, dlatego ogromną popularnością cieszą się modele zielone, różowe czy niebieskie. Materiał i kształt okularów dla dzieci zależy wyłącznie od tego, co podoba się maluchowi. Istnieją także specjalne warianty stworzone z myślą o najmłodszych, które wykonano z miękkich i niełamiących się tworzyw.

Kategorie
Warto przeczytać
Czego nie powinno się robić, nosząc soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe stanowią bardzo wygodne rozwiązanie, jednak nieprzestrzeganie zasad związanych z ich użyciem i higieną może mieć poważne konsekwencje. O czym należy zatem pamiętać, jeśli chce się zrezygnować z...
Jak dbać o soczewki kontaktowe?
Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważna dla zdrowia naszych oczu. Nagromadzone na nich osady mogą bowiem stać się pożywką dla bakterii i zmniejszyć efektywność działania soczewki korekcyjnej....
Jak chronić oczy latem?
Lato to okres, w którym promienie słoneczne są szczególnie niebezpieczne. Latem dodatkowej ochrony wymaga zarówno nasza skóra, jak i oczy. Warto poznać sposoby, dzięki którym unikniesz problemów ze wzrokiem. Przeczytaj,...
Znajdź optyków
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas