Jak wybrać terminale kart płatniczych? Poznań i nie tylko
Terminal płatniczy może sporo zmienić w specyfice prowadzenia twojej firmy. Możliwość płacenia kartą często oznacza przewagę konkurencyjną, sprawiającą, że klienci będą chętniej korzystać z twoich usług lub oferowanego asortymentu. Z drugiej strony wielu przedsiębiorców obawia się ukrytych kosztów. Jak dużo kosztują terminale kart płatniczych? Poznań proponuje kilka możliwości znalezienia atrakcyjnej oferty.
1. Jakie są rodzaje terminali płatniczych?
2. Czy warto mieć terminal płatniczy?
3. Koszt terminala - co wziąć pod uwagę?
Jeśli chodzi o terminale kart płatniczych, Poznań oferuje całkiem sporo możliwości. Zakupu możesz dokonać u pośrednika specjalizującego się w takich rozwiązaniach lub w firmach oferujących na przykład kasy fiskalne online. Poznań to wiele takich adresów.
Jakie są rodzaje terminali płatniczych?
Terminale płatnicze można podzielić na dwa warianty:
- terminale płatnicze stacjonarne (POS) - wymagające stałego zasilania i dostępu do internetu,
- terminale płatnicze mobilne (mPOS) - małe, lekkie, z wbudowanymi bateriami, działające w oparciu o wifi lub łączność GPRS.
Zarówno mobilne, jak i stacjonarne terminale kart płatniczych umożliwiają obsługę płatności bezgotówkowych. Urządzenia stacjonarne najczęściej instalowane są przy kasach i stanowiskach obsługi. Wersja przenośna przydaje się kelnerom, kurierom czy taksówkarzom. Warto zadbać, by z terminalem były kompatybilne dodatkowe usługi i rozwiązania płatnicze: obsługę nie tylko kart płatniczych, ale na przykład płatność telefonem czy zegarkiem.
Czy warto mieć terminal płatniczy?
Wykorzystany w twojej firmie terminal będzie przyjmował płatności bezgotówkowe tradycyjne i zbliżeniowe. Za taką opcją przemawiają poniższe argumenty:
- Zwiększenie utargu - okazuje się, że klient płacący kartą wydaje o 10 - 20% więcej niż w sklepie, który nie przyjmował płatności bezgotówkowych.
- Mniejsze koszty obsługi gotówki, na przykład dostarczenia środków do banku, i większe bezpieczeństwo pracowników.
- Atrakcyjniejsza oferta.
- Szybsza obsługa.
Nie bez znaczenia są dodatkowe bonusy, na przykład oferowanie doładowań czy opcja płacenia rachunków za pomocą karty.
Koszt terminala - co wziąć pod uwagę?
Na koszt terminala wpływają:
- rodzaj urządzenia,
- forma korzystania (wynajem lub zakup),
- wysokość prowizji od transakcji,
- abonament miesięczny,
- koszty aktywacji i instalacji,
- promocje bankowe i programowe.
W terminal możesz zaopatrzyć się, korzystając z programu Polska Bezgotówkowa, wybierając urządzenie dzierżawione lub własne.