Bezbolesne leczenie w Centrum Stomatologicznym New-Dent
Z reguły zaniedbywanie stanu uzębienia wynika z lęku przed bólem związanym z leczeniem stomatologicznym lub samym zastrzykiem ze środkiem powodującym jego brak. Rozwiązanie tego problemu znajdziemy w Centrum Stomatologicznym New-Dent w Lublinie. Lekarze poza tradycyjną anestezją, stosują również specjalistyczne urządzenie, pozwalające na całkowicie bezbolesną aplikację preparatu znieczulającego.
Pokonanie strachu
Wiele osób unika regularnych wizyt u dentysty w obawie przed bólem, jakiego może doświadczyć. Oczywiście poważniejsze zabiegi, takie jak na przykład ekstrakcja zęba lub leczenie endodontyczne może się z nim wiązać. Warto natomiast uświadomić sobie, że obecnie gabinety, takie jak w Centrum Stomatologicznym New-Dent są wyposażone w sprzęt najnowszej generacji, umożliwiające przeprowadzenie koniecznych czynności leczniczych szybko i bez większego dyskomfortu dla pacjenta. Ponadto doświadczenie lekarzy w przychodni sprawia, że do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, co również wpływa na bezstresowy przebieg wizyty. Ponadto zastosowanie właściwego rodzaju znieczulenia skutecznie niweluje doznania bólowe nawet u najbardziej wrażliwych osób.
Elektroniczna aplikacja znieczulenia
W Centrum Stomatologicznym New-Dent pacjenci mogą liczyć na najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezbolesnego leczenia uzębienia. Zalicza się do nich specjalne urządzenie Sleeper One, które lekarze stosują do zaaplikowania znieczulenia mikroprocesorowego w szczególności u dzieci lub pacjentów odczuwających lęk przed zastrzykami. Dzięki wyposażeniu sprzętu w analizator oporu tkanek eliminuje się ryzyko uczucia bólu lub rozpierania podczas podawania anestetyku. Taki system pozwala na precyzyjne dozowanie miejscowo środków i jednoczesną kontrolę ich ciśnienia. Znieczulenie wykonywane jest poprzez końcówkę sterowaną w sposób elektroniczny.
Tradycyjne sposoby anestezji
Poza wyżej opisaną formą w gabinetach stomatologicznych New-Dent lekarze stosują także klasyczne sposoby znieczulenia. Wszystkie metody powodują tymczasowe zablokowanie kanałów sodowych w nerwach, przekazujących informację o odczuwanym bólu do mózgu. Dzięki temu pacjent może spokojnie znieść wszystkie zabiegi, a środek oddziałuje przez około dwie godziny. Oczywiście wszystko jest uzależnione od indywidualnej tolerancji na podaną dawkę. Baczna obserwacja leczonej osoby przez stomatologów w gabinetach New-Dent pozwala na to, aby w odpowiednim czasie, w razie potrzeby zaaplikować kolejną. Wśród tradycyjnych sposobów znieczulenia można wyróżnić:
- nasiękowe – to zastrzyk wykonywany w dziąsło w okolicy zęba, który ma zostać poddany leczeniu. Powoduje czasowy brak czucia w zębie oraz dziąsłach i policzku w najbliższym sąsiedztwie;
- przewodowe – aplikuje się je również za pomocą strzykawki obok nerwu zębodołowego. Pacjent może doświadczyć zesztywnienia dolnej części twarzy, gdyż czucia są pozbawione zęby wraz z dziąsłem;
- powierzchniowe – polega na rozprowadzeniu specjalnego żelu lub aerozolu po powierzchni dziąsła. Może być stosowane przy zabiegach higienizacyjnych bądź przed aplikacją znieczulenia za pomocą igły.