Materiał Partnera
Jak dopasować oprawki do kształtu twarzy?

Jak dopasować oprawki do kształtu twarzy?

Obecnie wiele osób boryka się z wadą wzroku, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej oprawek o zupełnie różnych kształtach. W sklepach znaleźć można zarówno bardzo proste, minimalistyczne propozycje, jak i duże, rzucające się w oczy, które sprawdzają się jedynie w przypadku niektórych osób. Jak dopasować odpowiednie oprawki do własnego kształtu twarzy?

Oprawki a kształt twarzy 

Wybierając oprawki, trzeba zwrócić uwagę na swój kształt twarzy. Jeśli nie jesteś pewny odnośnie tej kwestii, możesz obrysować kontury swojej głowy na lustrze, co czasami pomaga w zaklasyfikowaniu jej formy do konkretnej grupy. Na tej podstawie można określić, jakie oprawki będą pasować do Twojej urody.

W przypadku osób o twarzy w kształcie trójkąta idealnie sprawdzą się kocie oprawki z wyciągniętymi górnymi krawędziami. Okrągły typ wygląda najlepiej w połączeniu z kontrastującymi formami, czyli prostokątami. Analogicznie jest też w przypadku kwadratowej głowy, którą warto zestawiać z owalnymi oprawkami. Natomiast w sytuacji, gdy masz podłużną twarz, dobrze sprawdzą się oprawki o dużych szkłach. Warto jednak pamiętać, by nie były one zbyt szerokie.

- Obecnie wybór oprawek jest na tyle szeroki, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Istnieją także specjalne okulary dla dzieci, które są znacznie mniejsze. Takie produkty również występują w wielu kształtach, dlatego można je z łatwością dopasować do kształtu twarzy – mówi specjalista z salonu optycznego Optiker.

Jak dopasować odpowiednie oprawki? 

Kształt twarzy ma duże znaczenie podczas wybierania oprawek, jednak przed zakupieniem odpowiedniego modelu trzeba zwrócić uwagę również na kilka innych kwestii. Ważna jest też sama szerokość głowy. Okulary nie powinny zbyt mocno odstawać lub być za małe, dlatego mierząc kolejne propozycje, warto o tym pamiętać. Istotna jest także grubość całych oprawek. Osoby o bardzo delikatnych rysach nie wyglądają zbyt dobrze w okularach korekcyjnych, które mają grube krawędzie. Wówczas lepiej sprawdzają się delikatne, zazwyczaj metalowe modele w jasnych barwach.

W przypadku okularów przeciwsłonecznych sprawa jest nieco łatwiejsza. Takie produkty zwykle cechują się designerskim wyglądem, a wybranie odpowiedniego egzemplarza powinno bazować głównie na wielkości głowy oraz jej kształcie. Okulary tego typu zazwyczaj są znacznie większe, a ich formy od razu rzucają się w oczy.

Wybierając oprawki, można skorzystać z pomocy pracowników salonów optycznych. Takie osoby wiedzą, jakie kształty pasują najlepiej do konkretnych typów urody. W ten sposób wybierzesz idealne okulary, które będą służyć Ci przez kolejne lata.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak działają soczewki progresywne?
Przychodzi taki moment, kiedy zaczynamy obserwować pogarszanie się naszego wzroku. Nie ma konkretnej granicy wieku, który możemy wskazać, jako cezurę, po której przekroczeniu należy badać swoje oczy i podjąć decyzję o...
Pierwsze okulary dla dziecka. Jak wybrać mądrze?
Problemy ze wzrokiem mogą pojawić się już we wczesnym dzieciństwie. Obserwacja dziecka jest niezbędna, aby zauważyć pierwsze oznaki wad i dobrać do nich odpowiednie okulary. Najważniejsze jest, aby zrobić to jak...
Jak zadbać o oczy latem?
Lato to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio chronić się przed szkodliwymi działaniami promieni UV. Oczy są bardzo delikatne i potrzebują szczególnej opieki. Przeczytaj, jaka ochrona...
Znajdź optyków