Materiał Partnera
Usługi w ramach stacji kontroli pojazdów świadczone przez Toma-Cars

Usługi w ramach stacji kontroli pojazdów świadczone przez Toma-Cars

Przeprowadzenie badania technicznego samochodu to obowiązek właściciela pojazdu. Diagnosta dokładnie kontroluje auto, wskazując ewentualne usterki, a w przypadku ich braku – wystawia pieczątkę dopuszczającą do ruchu. Usługi w ramach OSKP świadczy Toma-Cars, dysponując nowoczesną stacją do sprawdzania stanu nie tylko samochodów osobowych, ale też dostawczych, ciężarowych, a nawet autobusów, ciągników rolniczych czy motocykli.

Na czym polegają okresowe badania techniczne?

Poruszanie się po drogach publicznych pojazdem spalinowym wymaga dopuszczenia go do ruchu. Tym samym jego stan techniczny powinien być nienaganny, co określa się podczas badania technicznego. W przypadku nowych samochodów pierwszą kontrolę należy wykonać dopiero 3 lata po zakupie auta. Sprawdzenia dokonać musi uprawniony diagnosta. Takich fachowców zatrudnia OSKP Toma-Cars – punkt, który funkcjonuje także jako zakład mechaniki pojazdowej. To duże udogodnienie dla kierowców, bowiem w razie wykrycia usterek mogą oni w tym samym miejscu zlecić ich naprawę.

Okresowe badanie techniczne to proces wieloetapowy. Najpierw przez diagnostę kontrolowana jest zgodność wszystkich numerów i znaków identyfikacyjnych pojazdu z dokumentami auta. Następnie sprawdzane jest wyposażenie dodatkowe, jeśli jest ono w samochodzie zamontowane – mowa o haku i instalacji LPG. Ostatecznie diagnosta kieruje pojazd na specjalne stanowisko do badania stanu zawieszenia i hamulców. Samodzielnie ocenia natomiast stan poszczególnych podzespołów. Ewentualne wycieki, nadmierne zużycie opon czy luzy w konkretnych układach – każda z usterek zostanie skrupulatnie odnotowana.

Jakie badania dodatkowe wykonuje OSKP Toma-Cars?

Oprócz okresowych badań technicznych na stacji kontroli Toma-Cars można również zrealizować sprawdzenie stanu samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jeśli jest on pierwszy raz na terytorium RP i ma zostać zarejestrowany w naszym kraju, powinien zostać oceniony przez diagnostę pod kątem dopuszczenia go do ruchu. OSKP Toma-Cars zajmuje się też przeprowadzaniem badań dodatkowych, które wykonuje się w momencie, gdy uprawniony do tego organ skierował dany pojazd do takiej kontroli ze względu na podejrzenie jego złego stanu technicznego.

Niekiedy poszczególne auta o specjalnym przeznaczeniu wymagają także zbadania ich przez diagnostę. Mowa o pojazdach uprzywilejowanych, przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych czy przeznaczonych do nauki jazdy. OSKP Toma-Cars zadba również o dokładne sprawdzenie stanu taksówek, autobusów i aut zmienionych konstrukcyjnie. Na tej stacji wykonuje się też zastępcze tabliczki znamionowe i numery nadwozia.

Kategorie
Warto przeczytać
Kompleksowe usługi serwisu samochodowego Euromaster Bus-Service
Poszczególne elementy eksploatacyjne wymagają regularnej wymiany, podobnie jak zużyte lub uszkodzone podzespoły w samochodzie. Warto tego typu czynności serwisowe zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o rzetelną...
Chiptuning – wady i zalety tuningu elektronicznego silnika
Tuning samochodu większości z nas kojarzy się z mechanicznymi zmianami w układzie hamulcowym czy dolotowym. Tymczasem większą moc można uzyskać także poprzez elektroniczną modyfikację silnika. Czy chiptuning jest...
Jak serwisować klimatyzację samochodową?
Niesprawna klimatyzacja samochodowa nie tylko nie chłodzi wnętrza w upalne dni, ale także może być niebezpieczna dla zdrowia. Rozwijające się grzyby i drobnoustroje mogą przyczynić się do alergii. Sprawdź, jak dbać o...
Znajdź warsztaty samochodowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas