Materiał Partnera
Witraże w drzwiach - do wyboru, do koloru

Witraże w drzwiach - do wyboru, do koloru

Dekoracji drzwi dokonać można nie tylko za pomocą przeszkleń, ale też poprzez wykonanie witrażu. Montaż witrażu niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim stwarza szeroki wachlarz możliwości. Witraże mogą być wykonane w różnych kształtach, kolorach, motywach. Są w pełni dopasowane do oczekiwań i indywidualnych preferencji klienta. Dzięki temu witraż nie stanowi odrębnej części, ale dopełnia wizerunku drzwi, zwiększa ich walory estetyczne. Co warto wziąć pod uwagę, wybierając witraż ozdobny do drzwi?

Jak wykonywane są witraże?

Witraże najczęściej składają się z taśmy ołowianej oraz małych fragmentów różnokolorowego szkła.  Dzięki zastosowaniu barwionego w masie szkła,  kolory zastosowane w witrażu są chronione przed blaknięciem.

Jak tłumaczy ekspert z firmy produkującej okna i drzwi ABA WiktorczykKażde drzwi można wyposażyć piękny witraż. W przypadku witrażu, elementy dekoracyjne chowane są w środku zespolenia, żeby nie stwarzać problemów z ich konserwacją, usztywnić witrażowe przeszklenie. Istnieje możliwość stworzenia indywidualnego projektu witrażu stosownie dla jego przeznaczenia.

Specyfika i rodzaje witraży w drzwiach

Niewątpliwie największą zaletą stosowania witraży w drzwiach jest możliwość ich indywidualnego zaprojektowania. W ten sposób witraż zostanie dopasowany do wymiarów drzwi oraz specyfiki pomieszczenia, do którego drzwi prowadzą.

Witraże mogą być utrzymane w stylistyce klasycznej lub nowoczesnej. Wszystko zależy od rodzaju drzwi i oczekiwań klienta. Istnieją szklane witraże prezentujące elementy martwej natury, fauny i flory lub też postaci i przedmioty symboliczne. Równie popularne są motywy abstrakcyjne, wpisujące się w kanon sztuki nowoczesnej.

Przykładowe realizacje wykonania witrażu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, motywy witrażu są różne. Bardzo częstym tematem jest natura ożywiona. W drzwiach wewnętrznych zobaczyć możemy pawi ogon lub też motyw ptasi. Równie popularna jest flora. Motyw kwiatowy, roślinny charakteryzuje się bogactwem i różnorodnością barw oraz intensywnością kolorów.

W przypadku sztuki nowoczesnej nierzadko wykorzystywane są tematy abstrakcyjne, symboliczne. Witraż może przedstawiać konkretną postać lub zupełnie przeciwnie – składać się z dowolnej mieszanki kolorów i kształtów, tworzącej nietypowy obraz. Dużym zainteresowaniem cieszą się witraże tematyczne. Szczególnie pomocne są one w ozdabianiu drzwi do pokoju dziecięcego.

Kategorie
Warto przeczytać
Doniczki podłużne. Gdzie i kiedy się sprawdzają?
Przygotowujesz się do zakupu nowych doniczek? Obecnie na rynku dostępny jest olbrzymi wybór pojemników z różnych materiałów, w rozmaitych kształtach, wielkościach i kolorach. Wybierając donice, trzeba brać pod uwagę nie...
Jak zaprojektować ogród?
Chcesz mieć piękny ogród? Jeśli dobrze go zaplanujesz, stanie się on miejscem odpoczynku i wiosennych spotkań ze znajomymi. Jak to zrobić? Przede wszystkim weź pod uwagę, jaka ma być jego funkcja. Wybierz rośliny,...
Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?
Właśnie urządzasz mieszkanie i nie wiesz, jakie drzwi będą pasować do twojego wnętrza? Klasyczne, nowoczesne czy może bogato zdobione? Drewniane czy szklane? Zastanawiasz się, które drzwi będą solidne i ponadczasowe?...
Znajdź biura projektowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas