Materiał Partnera
Fachowa obsługa księgowa – na co mogą liczyć klienci Kancelarii Księgowej Ansert?

Fachowa obsługa księgowa – na co mogą liczyć klienci Kancelarii Księgowej Ansert?

Przedsiębiorcy dość często nawiązują współprace z zewnętrznymi biurami rachunkowymi, ponieważ zatrudnione tam księgowe i kadrowe zajmują się prowadzeniem wszelkich spraw związanych z księgowością, rachunkowością, płacami oraz kadrami. Rozmaite usługi w tym zakresie oferuje Kancelaria Księgowa Ansert z Konstancina-Jeziornej. Część prac wykonywanych przez zatrudnione tam księgowe dotyczy obsługi karowo-płacowej. Czego mogą dotyczyć takie usługi księgowe?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe Ansert?

Sprawy księgowe i rachunkowe można wykonywać samodzielnie, jednakże spora grupa przedsiębiorców coraz chętniej decyduje się na nawiązanie współpracy z zewnętrznymi biurami rachunkowymi. Dzięki temu zyskują oni więcej czasu na skupieniu się na profilu własnej działalności, a do tego mogą mieć pewność, że kwestie związane z księgowością będą wykonane prawidłowo. Różnego typu usługi księgowe i rachunkowe oferuje Kancelaria Księgowa Ansert, której siedziba znajduje się w Konstancinie-Jeziornej na terenie województwa mazowieckiego.

Wspomniana firma rachunkowa świadczy kompleksowe usługi w zakresie księgowości i rachunkowości. Jej klienci mogą liczyć na takie usługi jak między innymi prowadzenie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów. Ponadto wspomniana kancelaria księgowa podejmuje się wykonania rozliczeń VAT i PIT, a także wszelkimi czynnościami zaliczanymi do obsługi kadrowo-płacowej. Kolejny obszar działalności obejmuje doradztwo podatkowe, w tym pomoc w rozliczeniach podatkowych. Uzupełnieniem oferty biura rachunkowego Ansert jest rozliczanie z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Co wchodzi w zakres obsługi kadrowo-płacowej?

Jak sama nazwa wskazuje, obsługa kadrowo-płacowa obejmuje wszelkie czynności, które powiązane są z kadrami oraz płacami w obrębie przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że w każdej firmie sprawy w tym obszarze muszą być prowadzone prawidłowo, ponieważ dotyczą one wszystkich pracowników. Sprawy związane z kadrami i płacami mogą być wykonywane przez wewnętrzny dział w firmie, jednakże najlepsza opcja jest skorzystanie z usług zewnętrznych biur rachunkowych. Jak zaznacza ekspert w tej branży z firmy Ansert, taka współpraca daje przedsiębiorcy wiele korzyści. Dotyczą one głównie kwestii finansowych, a także tego, że wszelkie czynności zostaną wykonane terminowo i prawidłowo. Obsługa kadrowo-płacowa zazwyczaj obejmuje takie zadania jak:

 • przygotowywanie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych,
 • rozliczanie pracowników,
 • prowadzenie akt personalnych osób zatrudnionych,
 • rozliczanie delegacji i urlopów,
 • rozliczenia ZUS,
 • wystawianie świadectw pracy,
 • wystawianie zaświadczeń pracowniczych,
 • tworzenie sprawozdań rocznych o dochodach,
 • nadzór nad sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy,
 • nadzorowanie badań lekarskich pracowników,
 • doradztwo związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Zakres usług w ramach obsługi kadrowo-płacowej oferowany przez Kancelarię Księgową Ansert jest dość szeroki, a skorzystanie z tych usług znacznie usprawni funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa.

Opracowanie:
Konstancin-Jeziorna, Przesmyckiego 20
tel. 22 252 59 97
Kategorie
Warto przeczytać
Zmiany w ryczałcie. Dla kogo 15%?
Nowelizacja przepisów Ustawy z dnia 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych...
Najlepsze doradztwo księgowe i podatkowe
Zweryfikowanie każdego dokumentu dotyczącego działalności gospodarczej jest niezwykle ważne w kontekście prowadzenia jej zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami oraz normami. Niedostosowanie się do nich może...
Zalety powierzenia księgowości swojej firmy zewnętrznemu partnerowi
Sprawne prowadzenie księgowości wymaga dużej wiedzy i rozeznania w prawie podatkowym, które w Polsce jest wyjątkowo skomplikowane i chwiejne. Wiele firm decyduje się na powierzenie księgowości zewnętrznej firmie. Co je...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe