Materiał Partnera
Jakie licówki wybrać?

Jakie licówki wybrać?

Pewność siebie w ogromnej mierze uzależniona jest od tego, jak dobrze czujemy się we własnym ciele. I choć zawsze znajdą się sprawy, na które wpływu po prostu nie mamy, to warto pamiętać o tym, iż zawsze należy dbać o piękny uśmiech. Jednym ze sposobów na zwiększenie jego walorów estetycznych jest zdecydowanie się na założenie licówek. Jakie ich rodzaje są najpopularniejsze i czym tak naprawdę różnią się od koron?

Licówki porcelanowe i pełnoceramiczne

Rozwiązaniem, które w zasadzie od samego początku cieszy się największym zainteresowaniem ze strony pacjentów, są licówki porcelanowe. Ich ogromna popularność wynika przede wszystkim z unikalnych cech materiału zasadniczego wykorzystanego w procesie produkcji. Licówki tego typu charakteryzują się dużą elastycznością oraz trwałością. Podczas wykonywana zabiegu, łączą się z zębem w sposób trwały. Spośród rozwiązań alternatywnych wyróżnia je doskonała wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Taki stan rzeczy wnika głównie z tego, iż w skład masy porcelanowej wchodzą akryl, a także ceramika. Specjaliści z Gabinetu Stomatologicznego Dentyści Oława podkreślają, że choć istnieje możliwość założenia licówek porcelanowych na wszystkich zębach, zdecydowanie najczęściej stosuje się je jedynie na tych widocznych podczas mówienia. Trzeba wspomnieć również o tym, iż licówki te nie ulegają przebarwieniom i nie są podatne na osadzanie się kamienia nazębnego.

Osoby, które mogą pochwalić się większą zasobnością portfela, powinny zainteresować się licówkami pełnoceramicznymi. Podobnie jak naturalny ząb składają się one kilku warstw – szkliwa i porcelanowej zębiny. Podbudowę pod licówkę stanowi w tym przypadku wykonana z cyrkonu lub tlenku glinu. Za uzyskane rezultaty przyjdzie nam zapłacić od 1500 do 1800 zł za ząb. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czym różnią się licówki od koron?

Podstawowym czynnikiem, za którego pomocą można odróżnić licówki od koron, jest fakt, że w pierwszym przypadku mamy do czynienia jedynie z nakładką założoną na zęby zdrowe w celu poprawienie ich właściwości estetycznych, a w drugim zaś, z de facto z nowym zębem sztucznym. Korony w przeciwieństwie do licówek mocowane są do naturalnego korzenia lub specjalistycznie zaprojektowanego implantu, który go imituje, a zabieg wykonywany jest przede wszystkim po to, aby uzupełnić ubytki zębowe. Ze względu na znacznie większy nakład koniecznych do wykonania prac, korony są wyraźnie droższe od licówek. Ich cena waha się zazwyczaj od 300 do nawet 5000 zł za ząb.

Wszyscy ci, którym zależy na zjawiskowym uśmiechu, powinni zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez specjalistów cieszących się największą renomą. Mowa tutaj o Gabinecie Stomatologicznym Dentyści Oława, który od lat zapewnia swoim pacjentom obsługę na najwyższym poziomie.

Choć zdecydowanie się na licówki lub korony wiąże się z mocno odczuwalnymi wydatkami, to trzeba pamiętać o tym, iż mówimy tutaj o zabiegu jednorazowym, który nie wymaga powtórzenia po upływie kilku czy nawet kilkunastu lat.

Kategorie
Warto przeczytać
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne dla zdrowia?
Piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób – jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy mógł cieszyć się śnieżnobiałymi zębami. Istnieje kilka sposobów na to, by uzębienie prezentowało się efektownie, a przede...
Przyczyny i leczenie zapalenia dziąseł
Zapalenie dziąseł to pierwszy stopień choroby dziąseł. Jest ono spowodowane płytką nazębną, która powstaje na powierzchni zębów. Jeśli nie usuwamy jej regularnie, jej nadmiar zaczyna drażnić tkankę dziąseł, a to...
Rodzaje protez zębowych
Protezy zębowe zalecane są, gdy z jakichś powodów utraciliśmy naturalne uzębienie i przez to w naszej żuchwie znajdują się puste miejsca, które z czasem mogą doprowadzić do zaburzeń w uzębieniu. Od rodzaju i materiałów,...
Znajdź gabinety stomatologiczne