Materiał Partnera
Jakie okulary korekcyjne wybrać w zależności od kształtu twarzy?

Jakie okulary korekcyjne wybrać w zależności od kształtu twarzy?

Szkła w oprawkach to wciąż bardzo popularny wybór dla osób z wadą wzroku, które niekoniecznie chcą decydować się na soczewki kontaktowe. Dziś wybór dostępnych modeli jest tak szeroki, że na pewno każdy klient znajdzie coś dla siebie. Ale jakie okulary wybrać, by uzyskać najładniejszy rezultat? W jaki sposób dobrać kształt oprawek do owalu twarzy?

Dlaczego warto dobierać okulary do kształtu twarzy?

Czasem zapomina się o tym, że oprawki to „rama” twarzy. Ich wielkość, kształt i kolor może zatem bezpośrednio wpływać na polepszenie lub pogorszenie wyglądu danej osoby.

Właśnie dlatego tak istotne jest to, by wybrać dla siebie odpowiednie okulary, na przykład w salonie optycznym LUXOPTICA w Białymstoku. Specjalista pomoże Ci w doborze najlepszej opcji. Dzięki temu możesz uwypuklić swoje rysy twarzy, odjąć sobie lat i pokazać atuty swojej urody.

W jaki sposób określić kształt swojej twarzy?

Stań przed lustrem i odsłoń twarz, odsuwając na bok kosmyki włosów. Następnie zastanów się nad takimi kwestiami:

  • wysokość i szerokość twarzy (czy obydwie części są do siebie zbliżone, czy może bardzo różne),
  • wysokość czoła,
  • kształt podbródka,
  • najszersze miejsce twarzy (szczęka, skronie, kości policzkowe?).

Ogólnie rzecz biorąc, rozróżnia się następujące kształty twarzy:

  • twarz okrągła,
  • twarz trójkątna,
  • twarz kwadratowa,
  • twarz podłużna lub owalna.

Pamiętaj, że każdy jest inny i może być tak, że będziesz mieć w sobie jakieś cechy różnych kształtów. Jeśli jednak masz problem z określeniem swojego typu, zawsze możesz poprosić o radę drugą osobę lub optyka.

Jakie oprawki do twarzy okrągłej?

Twarz okrągła będzie potrzebować takich oprawek, które optycznie ją wysmuklą. Wybierając oprawki do okularów, zwracaj uwagę na takie modele, które mają kwadratowe lub prostokątne szkła. Kieruj się zasadą kontrastu – okrągła buzia lubi kanciaste okulary.   

Jakie oprawki do twarzy trójkątnej i kwadratowej?

Ostre rysy twarzy o kształcie trójkąta lub kwadratu dobrze jest nieco złagodzić. W tej roli świetnie sprawdzą się zatem okrągłe oprawki, które od kilku sezonów cieszą się niezwykłą popularnością w wielu salonach optycznych. Wybierając takie okulary, zyskujesz więc na wyglądzie, a ponadto wpasowujesz się we współczesne trendy.

Jakie oprawki do twarzy podłużnej?

Jeśli chodzi o twarz prostokątną, to najlepszym wyborem będą okulary typu awiator. Taki ponadczasowy model wizualnie poszerzy linię kości policzkowych. Opcjonalnie, można też zakupić oprawki obłe, ale pod warunkiem, że będą one wychodzić poza krawędź twarzy.

Kategorie
Warto przeczytać
Czy można pływać w soczewkach?
Jeżeli masz poważną wadę wzroku, wizyta na basenie może okazać się problematyczne. Należy stanąć przed wyborem – okulary czy soczewki? Okulary na basenie mogą przeszkadzać i być niewygodne. Z soczewkami często mamy...
Jak wybrać dla siebie najlepsze okulary?
Prawie połowa społeczeństwa ma wadę wzroku. Aby ją korygować, a tym samym zapewnić sobie komfort widzenia, niezbędne są soczewki kontaktowe lub okulary. Wybór oprawek może przyprawić o zawrót głowy – w salonach...
Jak dobrać oprawki okularów?
Marzysz o oprawkach, w których będziesz wyglądać idealnie? Dobór odpowiednich opraw nie jest łatwy. Dobrze dopasowane okulary powinny podkreślać zalety i ukryć mankamenty. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze oprawki?...
Znajdź optyków
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas