Materiał Partnera
Dobry serwis regeneracji części. Jakiej firmie zaufać?

Dobry serwis regeneracji części. Jakiej firmie zaufać?

Samochód nie tylko poprawia komfort życia. Często umożliwia wykonywanie pracy, realizowanie pasji turystycznej czy utrzymywanie kontaktów z bliskimi. Aby jak najdłużej zachował sprawność, należy inwestować w przeglądy, remonty czy wymianę zużytych części. Niektóre z tych ostatnich mogą być poddane regeneracji w dobrym, sprawdzonym serwisie. Jak wybrać taki punkt usługowy?

Na czym polega regeneracja części samochodowych?

Regeneracja części zamiennych przez wiele osób jest utożsamiana z naprawą. W rzeczywistości nie są to pojęcia jednoznaczne. W przypadku naprawy serwisant ma do czynienia z częścią uszkodzoną. Natomiast regeneracji są poddawane elementy, które na skutek intensywnej czy długotrwałej eksploatacji utraciły swoją pierwotną funkcjonalność. Zazwyczaj oznacza to wytarcie powierzchni czy wyszczerbienie, w efekcie którego część nie jest kompatybilna z innymi elementami układu. W konsekwencji powoduje ona powstawanie luzów, spowolnienie pracy układu itp. Regeneracja jest procesem przywracania tej funkcjonalności. Zazwyczaj polega ona na demontażu części, gruntownym oczyszczeniu oraz poddaniu regulacji, wyważeniu czy uszczelnieniu, aż do przywrócenia pierwotnych parametrów.

Nie wszystkie części samochodowe można poddawać regeneracji. Wynika to nie tylko z możliwości technicznych, ale również ze względów bezpieczeństwa. Kwalifikują się do niej elementy takie jak:

  • łożyska i uszczelniacze,
  • wały i półosie napędowe,
  • reflektory i światła tylne,
  • głowice silnika,
  • filtry cząstek stałych,
  • alternatory i rozruszniki,
  • przekładnie i pompy wspomagania kierownicy,
  • wtryskiwacze Common Rail,
  • turbosprężarki.

Regeneracja części samochodowych w wielu przypadkach jest znacznie bardziej opłacalna niż zakup zamienników. Za tym rozwiązaniem przemawia też fakt, że dobry, sprawdzony serwis może przywrócić im cechy oraz parametry porównywalne z oryginalnymi. Wyspecjalizowane firmy oferują regenerowane części w jakości przewyższającej oryginalne zamienniki.

Czym wyróżnia się dobry serwis regeneracji części?

Części zamienne do samochodów powinny spełniać najwyższe standardy jakości i wytrzymałości, gdyż od tych cech zależą sprawność samochodu oraz bezpieczeństwo podróżnych. Dlatego, decydując się na zakup części regenerowanych, warto zwrócić uwagę na wykonawcę. Jednym czynników, który budzi zaufanie do firmy jest doświadczenie. Im dłużej serwis działa na rynku, tym większa jest gwarancja dobre wykonanej pracy. Do grupy ekspertów spełniających to kryterium należy Fabryka części samochodowych Lauber, która zajmuje się regeneracją części samochodowych od 1994 roku. Prawie ćwierć wieku w branży nie tylko pozwoliło jej wypracować własne technologie, ale też rozbudować park maszynowy i wyszkolić załogę.

Dobry serwis oferuje również długi okres gwarancji na własne produkty. Stanowi on potwierdzenie, że usługodawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonane części, które będą efektywnie pracować przez wiele lat. Dla kierowcy oznacza to poczucie bezpieczeństwa oraz ograniczenie ryzyka kolejnej kosztownej awarii pojazdu. Wybierając serwis, warto też zwrócić uwagę na jego uprawnienia i certyfikaty. Wyznacznikiem jakości może być np. autoryzacja udzielona przez konkretnego producenta.

Kategorie
Warto przeczytać
Wyjazd na wakacje? Wybierz kamper!
Podróże w kamperze są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musisz myśleć o rezerwacji hoteli, jak i biletów na pociąg czy busa. Po prostu wsiadasz i jedziesz – dokąd chcesz i kiedy chcesz. Warto zatem przemyśleć zakup lub...
Kto może skorzystać z pomocy drogowej?
Nie ma chyba gorszego koszmaru dla kierowcy niż awaria samochodu w godzinach szczytu na miejskim skrzyżowaniu. Pomimo regularnych przeglądów i serwisowania pojazdu nie wszystkie takie zdarzenia można wyeliminować. W...
Dlaczego należy regularnie wymieniać olej silnikowy w pojeździe?
Podczas pracy silnika samochodowego powstaje w nim wysokie tarcie, a co za tym idzie - ciepło. To, w połączeniu z zanieczyszczeniami stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa mechanizmu. Aby redukować szanse, że...
Znajdź warsztaty samochodowe